Akuzat për pedofili ndaj reperit R.Kelly, dëshmia e priftit: Ai u martua me tuta sportive (FOTO LAJM)

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e bujshme atëherë e burgosjes së R.Kelly-t për pedofili.

Lidhur me këtë çështje ka folur vetë profit që celebroi martesën e tij me Aaliyah, i cili tha se martesa ishte një formalitet dhe asgjë më tepër.

Ai shtoi se ceremonia martesore asokohe zgjati vetëm 10 minuta dhe të dy ata ishin veshur me rroba sportive.

“Unë nuk mendova se ishte dikush i veçantë dhe nuk e kuptova fare,” tha Nathan Edmond, tashmë 73 vjeç, në një gjyq të mërkurën.

Sipas mediave të huaja, ai pranoi se nuk dinte për asnjë nga artistët e suksesshëm të R&B dhe se thjesht e bëri dasmën si një favor për një mik të përbashkët. Martesa u bë pasi Kelly zbuloi se Aaliyah ishte shtatzënë, siç dëshmoi më herët ish-menaxheri i tij.

Dy ditë pas martesës, këngëtari dyshohet se sulmoi seksualisht një vajzë 17-vjeçare pas një prej koncerteve të tij në Miami. Akuzuesja, e cila e identifikoi veten në gjykatë si Addie, i tha jurisë se ajo shkoi në koncert me shpresën për të parë Aayliah, raporton Dosja.al

Edmond, i cili dëshmoi përmes lidhjes video të Mërkurën, ishte personi i 22-të që mori qëndrimin e prokurorisë në gjyqin e Kellyt. Kelly, 54 vjeç, akuzohet për shantazh bazuar në rrëmbimin, shfrytëzimin seksual të fëmijëve dhe punën e detyruar, si dhe shkelje të Aktit Mann.

Këngëtari është deklaruar i pafajshëm dhe ka mohuar të gjitha akuzat për keqbërje, dhe ekipi i tij ligjor ka argumentuar, se Aaliyah nuk mund të flasë për martesën ose pretendimet se ajo ishte shtatzënë pasi është e vdekur. Këngëtarja vdiq në një aksident ajror menjëherë pasi u ngrit nga Bahamas së bashku me tetë pasagjerë të tjerë dy dekada më parë kur ajo ishte 22 vjeç./albeu.com


Shtuar 2.09.2021 19:45