Berisha paralajmëron protestë më 20 dhjetor

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar protestë më 20 dhjetor kundër Ballkanit të Hapur dhe vjedhjes kombëtare.

“Me datën 19 Dhjetor revolucioni do finalizohet me zhbërjen e narkoshtetit. Unë kam një lajm për shqiptarët. 20 Dhjetori është protesta kombëtare e shqiptarëve. Më 20 Dhjetor protesta ka dy qëllime kryesore. Së pati kundër Ballkanit të Hapur dhe së dyti protesta e vjedhjes kombëtare”, tha Berisha në studion e Opinion./albeu.com


Shtuar 16.12.2021 21:42