Berisha ngre alarmin: Një mijë Paund për një pasaportë në Londër

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka bërë një denoncim në faqen e tij në Favebook.

Berisha thotë se shqiptarët në Londër po paguajnë nga 1000 paund për të marrë një pasaportë.

Ai shton se janë tre zyrtare të larta të korruptuara në Ambasadën Shqiptare në Londër, mes të cilave, sipas tij njëra është ish-gruaja e Alket Hysenittë cilat shfrytëzojnë postin dhe përfitojnë shumat e majme nga emigrantët shqiptarë.

Postimi i plotë i Berishës:

1000 paund per 1 pasaport ne Londer!

Emigrantet detyrohen te blejne pije alkolike qe shesin aty punonjese te ambasades!

Lexoni denoncimin e emigranitit dixhital! sb

Pershendetje Dok Berisha .

Dua te denocoj nje fakt qe ndodh ne ambasaden shqiptare ne Londer .

Aty kryesojne motra Igli Toskes Mamica hajdute me cizme , Alda Talharaj nusja e nje perkurori ne shqiperi, kjo e ka kthyer ambasaden ne zyre marketing duke detyruar qytetaret ne kembim te aplikimit te blejne pije alkolike te cilat I tregton kjo, te thyejne taksat tek kjo si Accounts Financiare plus pageses nen dore

Ish nusja Alket Hysenaj e cila ka nje detyre tjeter ne ambasade pseudonimi Gucci ,dhe me ne fund konsulle eshte emruar  nusja Alfred Pezes .

Me urdher te konsulles njerzit do paguaj nga 1000 pund per aplikim per pasaporte shqiptare  sepse thot kan punuar Maloket .

Ne zemer te Europe’s Londer , qytetaret kan paguar shume lek per te ikur nga regjimi edi rames ai perseri na ndjek si hije me keta njerz te korruptuar deri ne palce..!/albeu.com


Shtuar 4.09.2021 17:49