Beleri kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë, Apeli i GJKKO e lë në burg

Ditën e sotme u zhvillua seanca në Apelin e GJKKO për Fredi Beleri. Apeli i GJKKO vendosi që kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës të qëndrojë në burg.

Beleri ka kërkuar masë më të lehtë sigurie dhe leje për tu betuar para popullit të Himarës.

Para nisjes së seancës në ambientet e GJKKO-së mbërriti ambasadorja greke Konstantina Kamits dhe kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule.

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës mbahet në burg prej 10 Majit të këtij viti, pasi u kap duke blerë vota.

Pavarësisht se ka kërkuar disa herë masë të më lehtë sigurie, GJKKO nuk e ka pranuar./Albeu.com


Shtuar 18.09.2023 10:25