Basha-Ramës: Një herë të “kafshova” u zhduke tri javë, takon më shumë sheikë sesa qytetarë (VIDEO)

Kreu i PD Lulzim Basha ka marrë një mbrojtje deputetin Ferdinad Xhaferraj pas debateve që ky i fundit shkëmbeu me kryeministrin Edi Rama.

“Krahasoni një krijesë punëtore që çohet në të pagdhirë dhe shkon në shtëpi pasi ka perënduar dielli, me një krijesë që mungesën e gjumit e ka për patologji të tjera politike dhe mjekësore, meqë i pëlqen rima, ti thjesht ti kishe thënë cilësinë e diellit krahasova jo të miellit. Me kaq e mbyllje, të lutem herë tjetër mos ofendo as militantët socialistë as të Divjakës se e kanë hallin më te madh se  e kuptojnë ka ardhur banda i nxjerr nga puna, këta kanë kapur shtetin demokratët e kanë të qartë kete, hallin më të madh e kanë socialistët se kujt ti qahen . Pra ti japim fund trekëndëshit . Edhe ti nëse reflekton kurrë stë kam pasur simpati, për qëndrimet politike por për koherencën e qëndrimeve smund të ankohem me përjashtim të rasteve të fundit kur pranove dezhurnin, dezhurn skishe pse praoje të ishe.”, tha Basha.

Më tej Basha tha se Rama më shumë ka takuar sheikë dhe investitorë se qytetarë të thjeshtë.

“I diskutojmë më vonë këto, ndoshta shkojmë te fermerët e lushnjës dhe divjakës se kam qenë më shpesh se ti, se ky nga piramidat e gizës s’na sheh se ka takuar më shumë sheikë dhe investitorë se sa qytetarë këto 4 muaj dhe ka hallin se më dhemb mua dhëmbi, mos ma qaj hallin,  i kam të mitë dhe i kam shumë të mirë. Mos ua qaj hallin dhëmbëve se njëherë që të kafshuan 3 javë u zhduke fare, si the gjë as partisë, vetëm unë dhe ti e dimë se ku shkove, po bankomati i partisë të dhemb më shumë”, përfundoi Basha./albeu.com/


Shtuar 28.10.2021 12:20