Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjës dhe 11 zyrtarëve, zbulohet tenderi dhe vlera me të cilën abuzuan

Ditën e sotme me urdhër të SPAK, forcat RENEA dhe ato FNSH kanë vënë në pranga kryetarin e Bashkisë së Kushnjës dhe 11 zyrtarë të tjerë, të cilët akuzohen për korrupsion dhe abuzim me tenderat.

Mësohet se bëhet fjalë për ndërtimin e kanali ujitës me vlerë 24 milion lekë të rinj.

Të arrestuarit janë:

 1. Flamur Peqini
 2. Xhemal Hasko
 3. Blerta Turuku
 4. Ani Simoni
 5. Andri Mushaj
 6. Margarita Gjermeni
 7. Bujar Murati
 8. Ibrahim Lami
 9. Xhemal Hasko
 10. Gazment Çela.
 11. Bektash Nezha

Mësohet se Flamur Peqini është kreu i këtij grupi. Peqini ka qenë kreu i Inspektoriatit të Ndërtimit në Lushnjë./albeu.com