EMRAT/ Në pranga edhe kryebashkiaku, kush janë 11 zyrtarët e arrestuar në Lushnje për korrupsion

Në kuadër të operacionit të SPAK kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, sot në Lushnjë është arrestuar kreu i Bashkisë Fatos Tusha dhe 11 të tjerë. Ata akuzohen për korrupsion dhe për abuzime me tenderat.

Të arrestuarit janë:

 1. Flamur Peqini
 2. Xhemal Hasko
 3. Blerta Turuku
 4. Ani Simoni
 5. Andri Mushaj
 6. Margarita Gjermeni
 7. Bujar Murati
 8. Ibrahim Lami
 9. Xhemal Hasko
 10. Gazment Çela.
 11. Bektash Nezha

Mësohet se Flamur Peqini është kreu i këtij grupi. Peqini ka qenë kreu i Inspektoriatit të ndërtimit në Lushnje

Ndërkohë, Vazhdon bastisja e zyrave të bashkisë, mes tyre drejtoria e urbanisitikës, aty dyshohet se ka materiale që do të provojnë akuzën e SPAK atë të përfshirjës në korrupsion pasiv të zyrtarëve publikë./albeu.com


Shtuar 6.07.2021 11:02