Andorra – Shqipëri, formacionet e mundshme: Cikalleshi-Manaj në sulm

Sonte (e enjte), Kombëtarja e Shqipërisë do të ndeshet me Kombëtaren e Andorras në shtëpinë e këtyre të fundit,  ndeshje e vlefshme për kualifikimet e Kupës së Botës.

Shqipëria shihet si favorite duke marrë parasysh edhe formën, ngase nuk dinë për humbje në katër ndeshjet e fundit.

Ndërsa, Andorra në pesë ndeshjet e fundit ka regjistruar katër humbje dhe vetëm një fitore.

Odise Roshi që është i lënduar që nga tetori, është i ftuar për ndeshjen, mirëpo pritet të nis nga stoli, derisa Sokol Cikalleshi dhe Rey Manaj të nisin nga minuta e parë.

Formacionet e mundshme:

Andorra (4-4-2): Gomes; Rubio, San Nicolas, Garcia, Cervos; Martinez, Pujol, Rebes, Monero; Vieira; Alaez

Shqipëria (3-4-1-2): Berisha; Ismajli, Gjimshiti, Veseli; Hysaj, Bare, Kallaku, Lenjani; Memushaj; Cikalleshi, Manaj

Ndeshja nis në ora 20:45.


Shtuar 25.03.2021 14:52