Aksidenti tragjik me 8 viktima në Këlcyrë/ Momenti i nxjerrjes së trupave të emigrantëve dhe shoferit nga makina buzë lumit Vjosa

Trupat e pajetë të 7 emigrantëve të huaj nga Lindja e Mesme dhe të shoferit nga Shkodra, janë nxjerrë nga makina e shkatërruar.

Ata mbetën të vdekur në aksidentin e rëndë në orët e para të mëngjesit, në aksin rrugor Këlcyrë-Përmet, ku shkak mendohet të jetë bërë shpejtësia e madhe e automjetit tip “Benz”, i cili ishte marrë me qira.

Dyshohet se shoferi ka pikasur forcat e policisë, është kthyer nga rruga drejt Përmetit dhe për shkak të shpejtësisë ka humbur kontrollin duke rënë në humnerë.

Sipas prokurorit Petrit Çano, nuk janë zbuluar identitet e viktimave dhe pasi të bëhet kjo gjë do fillojë bashkëpunimi me ambasadat përkatëse.


Shtuar 2.04.2024 11:52