7 vdekje dhe 301 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 3814 teste të kryera, 301 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Nga Instituti i Shëndetit publik kanë regjistruar dhe 192 pacientë të shëruar dhe 7 të cilët kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës/albeu.com


Shtuar 18.12.2021 19:57