38 gra dhe 89 fëmijë, vdes kryetari i familjes më të madhe në botë

Një burrë 76-vjeçar, i cili ishte kryetari i familjes më të madhe në botë, ka vdekur.

Ziona Chana, nga India, kryetar i një sekti fetar që praktikonte poligaminë, vdiq të dielën, duke lënë pas 38 gra, 89 fëmijë dhe 36 nipër e mbesa.

Lajmi u konfirmua nga kryeministri i Mizoram, Zoramthanga. Chana thuhet se vuante nga diabeti dhe hipertensioni./albeu.com

 

 

 

 

Shtuar 14.06.2021 16:02