32 viktima dhe 199 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 119 raste të reja me COVID-19 dhe 32 viktima.

Me viktimat e fundit, vdekjet nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut kanë shkuar në  6 097 që nga fillimi i pandemisë.

Po ashtu janë shëruar edhe 164 pacientë, 159 365 të shëruar që nga fillimi i pandemisë.

Rastet aktive me Covid janë 14781./albeu.com

 


Shtuar 6.09.2021 19:28