30 vjeçari vlonjat përfundon në pranga, çfarë iu gjet në shtëpi

Një 30-vjeçar, banues në në fshatin Shushicë të Vlorës është arrestuar nga Policia pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjetën 200 doza me lëndë narkotike, të dyshuar cannabis sativa.

30-vjeçari akuzohet për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”

Njoftimi i policisë/ Vlorë

Vijon puna e pandërprerë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Goditet një rast i veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza.

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve kanë arrestuar në flagrancë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, shtetasin A. R., 30 vjeç, banues në fshatin Shushicë, Vlorë.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 200 doza me lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme. /albeu.com/


Shtuar 16.03.2021 12:01