14-vjeçari në Kurbin terrorizon banorët me armë zjarri, arrestohet nga policia

Një i mitur, 14-vjeç, ka qëlluar në ajër me armë zjarri në Kurbin duke përfunduar në pranga.

Sekuestrohet arma e zjarrit automatik, me të cilën kishte qëlluar me breshëri në ajër.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin pas marrjes së njoftimit se një shtetas po qëllon me armë zjarri në ajër në fshatin Shpërdhet, Kurbin, kanë organizuar punën dhe falë reagimit të shpejtë e profesional kanë bërë të mundur identifikimin, kapjen dhe arrestimin në flagrancë të autorit, konkretisht shtetasit D.T., 14 vjeç, banues në Mamurras, Kurbin.

Shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale edhe armën e zjarrit automatik, me të cilën ky shtetas kishte qëlluar në ajër.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin, për veprime të mëtejshme. /albeu.com/

 

 


Shtuar 10.07.2021 13:52