ZYRTARE/ Besnik Hasi merr drejtimin e skuadrës së njohur Arabe

Besnik Hasi është zyrtarizuar trajner i skuadrës arabe, Al Ahli.

Trajneri gjakovar do të marr drejtimin e skuadrës që është katër herë kampione e Arabisë Saudite.

 

Ish-mesfushori i kombëtares shqiptare ka drejtuar edhe skuadrën Al-Read në tri vitet e fundit.

 

Më parë Hasi ka drejtuar Anderlecht, Legia Warszawa dhe Olympiacos.

49 vjeçari është përmendur edhe si trajner i mundshëm i Kosovës.

Shtuar 7.06.2021 10:06