Spanja publikon listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen me Kosovën, plot emra të rinj

Kombëtarja e Spanjës e ka publikuar listën e futbollistëve të ftuarve për ndeshjet e muajit Mars.

Kombëtarja spanjolle e pret Kosovën me datën 31 mars për të zhvilluar ndeshjen parakulifikuese për Kupën e Botës, “Katari 2022”.

 

 

Përveç emrat të mëdhenj si Ramos, Alcantara, Alba, Llorent, Koken e Busquets, kjo listë e publikuar nga tekniku, Enrique vjen me disa risi, ku ka edhe shumë emra të ri.

Kujtojmë se Spanja do të takohet me 25 mars me Greqinë, 28 me Gjeorgjinë dhe Kosovën në fund të muajit.


Shtuar 15.03.2021 12:40

Tags: ,