Sarri nuk llogarit 6 lojtarë, mes tyre dhe Vedat Muriqi

Një nga emrat që është në rendin e ditës për t’u larguar nga Lazio është Vedat Muriqi, i cili sezonin e kaluar iu bashkua skuadrës nga Fenerbahçe për 20 milionë euro.

Sipas Corriere Dello Sport, Sarri ka kërkuar që gjashtë futbollistë të largohen, mes tyre edhe Vedat Muriqi.

Sarri po ashtu ka kërkuar nga klubi një mbrojtës të krahut dhe një qendërmbrojtës. /albeu.com/


Shtuar 19.11.2021 18:21

Tags: ,