Mediat suedeze zbulojnë formacionin e mundshëm ndaj Kosovës, Ibra është aty

Sonte Kombëtarja e Kosovës do të takohet me Suedinë për të zhvilluar ndeshjen në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatin Botëror, Katar 2022.

Mediumi i njohur suedez, “Aftonbladet” ka publikuar formacionin e mundshëm të Kombëtares së Suedisë përballë Kosovës.

 

 

Sipas këtij mediumi, Zlatan Ibrahimovic dhe Alexander Isak do jenë në krye të sulmit, teksa Dejan Kulusevski do të nis ndeshjen nga stoli.

Kristoffer Nordfeldt; Mikael Lustig, Victor Nilsson Lindelof, Filip Helander, Ludwig Augustinsson; Viktor Claesson, Kristoffer Olsson, Sebastian Larsson, Emil Forsberg; Zlatan Ibrahimovic, Alexander Isak.


Shtuar 28.03.2021 11:07