“Gjaku jem, vllau jem”, urimi emocionues i Granitit për ditëlindjen e Taulantin

Sot feston ditëlindjen e 30 futbollisti i Baselit, Taulant Xhaka.

Ylli i Baselit dhe i Kombëtares Shqiptare ka marrë një urim të veçant nga vëllau i tij, Grani Xhaka.

 

 

Përmes në postimi në ‘Facebook’, Xhaka ia uron Taulantit ditëlindje me një paragraf në formë poezie.

Xhaka shkruan: “Gjaku jem, vllau jem, trupi mu ka terqeth n 2014 kur emri yt u përmend”.


Shtuar 28.03.2021 10:57