Liverpooli ka bërë listën me 11 lojtarë që do të largojë, pjesë edhe Shaqiri

Një mori lojtarësh të Liverpool mund të largohen nga klubi këtë verë, me një total prej tetë skuadrave të para që thuhet të futen në listë.

Sipas ‘Echo’, thuhet se Marko Grujic, Xherdan Shaqiri, Divock Origi, Harry Wilson, Takumi Minamino, Taiwo Awoniyi, Loris Karius dhe Ben Woodburn janë në shitje.

Raporti i tyre thotë se Reds po kërkojnë të mbledhin rreth 80 milionë euro nga shitjet e tyre këtë verë që Jurgen Klopp të investojë në skuadrën e tij.

Gjithashtu, edhe Gini Wijnaldum, Yasser Larouci dhe Adrian janë rreshtuar për t’u larguar nga klubi muajin e ardhmshëm.


Shtuar 30.05.2021 11:16