Kosovë – Suedi, ky pritet të jetë formacioni i mundshëm i “Dardanëve” (FOTO LAJM)

Kosova do të ndeshet me Suedinë sot në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Kosova do të ndeshet sot me Suedinë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror, “Katar 2022”.

Selektori, Bernard Challandes, ka konfirmuar disa mungesa të mëdha në kampin kosovar.

Valon Berisha mungon shkaku i lëndimit, Amir Rrahmani ende nuk është riaftësuar nga lëndimi që pësoi me Napolin dhe Ibrahim Dresevic mungon shkaku i suspendimit nga kartonët e verdhë

Por, Challandes në konferencën e mbrëmshme ka deklaruar se pavarësisht mungesave, ai ka në mendje një formacion dhe sipas tij ajo do të jetë përbërja më e mirë e mundshme.

Duke marrë parasysh fizikalitetin e Suedisë, Lajmi.net. ju sjell një formacion të mundshëm të Kosovës në këtë ndeshje.

Formacioni i mundshëm i Kosovës:

(3-4-2-1): Ujkani, Aliti, Fazliji, Vojvoda, Hadergjonaj, Voca, Kryeziu, Kololli, Zeneli, Rashica, Muriqi./


Shtuar 28.03.2021 09:14

Tags: ,