Kujdes! Këto janë dy shenjat më egoiste të horoskopit

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Kur një Dash kupton se çfarë dëshiron, ai shkon për ta marrë.

Kjo është një gjë e mirë, apo jo? Epo, gjithashtu mund të dalë pak nga kontrolli.

Dashi ka një qëndrim total “unë së pari” dhe ka tendencë të ketë një nga personalitetet më të vendosura.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Edhe pse një vajzë e Demit përfaqëson qëndrueshmëri dhe besueshmëri, prirja e saj për siguri shpesh mund ta bëjë atë lakmitare dhe materialiste.

Ajo gjithashtu mund të bëhet tepër e ndjeshme, tepër emocionale dhe padyshim tepër posesive.

Për shembull, një Dem do ta bëjë të dashurin e saj të blejë kapelet e preferuara per të, vetëm për të shkuar në një udhëtim fundjave në Fire Island, por do të luftojë gjithashtu mjaft ashpër, vajzën që shikon burrin e saj ‘me sy të uritur’.

Po, ajo është një Dem për ty.


Shtuar 31.03.2021 11:59