"Gani Bobi" nxjerrr fitues Lulzim Bashën me 58.4%
Një tjetër sondazh nxjerr fitues për Tiranën kandidatin Lulzim Basha. Instituti “Gani Bobi” në rezultatet e bëra publike vetëm pak minuta më parë për Tiranën shpall fitues kandidatin e “Aleancës për qytetarin” Lulzim Basha me 58.4% të të pyeturve dhe kandidatin e “Aleancës për qytetarin me 39.8% të të pyeturve.

Në këtë sondazh janë pyetur më shumë se 5000 persona nga të cilët 4025 kanë marrë pjesë në sondazh ndërsa 1707 kanë refuzuar të përgjigjen.

Mbi subjektet politike kryeson Partia Demokratike me 52%, PS me 40% dhe LSI me 1%. /albeu.com/
Shtuar më 08/05/2011, ora 21:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori