999 rezultate për

zoran

Ambasadori rus kërcënon hapur Zoran Zaevin Nëse ka hapa tjerë që çojnë drejt përshkallëzim të mëtejshëm të marrëdhënieve mes Shkupit dhe Moskës, do të detyrohemi t
Vazhdon gjykimi kundër Zoran Zaevit Në Gjykatën Penale duhet të mbahet seanca e radhës për lëndën “Mitmarrja”, ku i akuzuar është Kryeministri Zoran Zaev, a
Sela: Zoran Zaev nuk meriton mbështetje Deputetët e Aleancës për Shqiptarët do të votojnë ‘të përmbajtur’ në votëbesimin e qeverisë”, tha sot Ziadin Sela nga fo
Pas Xhaferit, vjen dëshmia e Kiracovskit: Sulmuesit kishin si qëllim vrasjen e Zaevit dhe Selës Pas kryeparlamentarit Talat Xhaferi, deputetit Damjan Mançevski, dëshminë e tij në seancën për tentimvrasjen e Ziadin Se
Stabiliteti politik ndihmon ekonominë e vendit Pa stabilitet politik nuk mund të ketë klimë pozitive për investime sllovene në Maqedoni, porositi kryeministri slloven
Zaev thërret takim me liderët Takim i ri i liderëve është thirrur për sot me iniciativë të kryeministrit Zoran Zaev për të biseduar për zhvillimet dhe
Zbulohet një parti që i bashkohet qeverisë, Zaevi: E kemi të kryer Kryeministri Zoran Zaev ka njoftuar se po bisedohet me Partine Demokratike Turke (PDT) për zgjerimin e koalicionit qever
Zbulohen emrat e drejtorëve që priten të shkarkohen nga Zaev së shpejti Si pjesë e rekonstruimit qeveritar, mësohet se kryeministri Zoran Zaev ka ndërmend të shkarkojë edhe së paku katër drejt
Ligji i gjuhëve, Zaev: Na lejoni të punojmë Kryeministri Zoran Zaev në dalje prej Kuvendit nuk u prononcua në lidhje me votimin e Ligjit për gjuhët. Ai tha se do
Ligji i gjuhëve, Zaev dhe Mickoski në takim me Xhaferin Në Kuvend sot duhet të fillojë debati për ligjin e gjuhëve në lexim të tretë. Mu për këtë, para disa minutash në Dhom
Ali Ahmeti me plan B për rrëzimin e Zoran Zaevit Partnerët e koalicionit qeverisë së Maqedonisë, BDI dhe LSDM janë pajtuar për miratimin e Ligjin që avancon gjuhën shqip
Protestuesit në Australi djegin fotgrafinë e Zaevit (VIDEO) Protestues maqedonas kanë djegur fotografinë e kryeministrit Zoran Zaev në protestën që u mbajt gjatë orëve të fundit në
Zoran Zaev neser në Gjermani, takon Merkel Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev do të takohet të mërkurën me kancelaren gjermane Angela Merkel, në kuadër të vizitë
Taravari letër të hapur Zaevit Arben Taravari, kryetar i Komunsë së Gostivarit i ka drejtuar një letër të hapur kryeministrit të Republikës së Maqedoni
Një bisedë telefonike zbulon planin për vrasjen e Zaevit? Detaje të tjera kanë dalë në lidhje me skenarin e përgjakshëm në Kuvend më 27 prill të vitit të kaluar. "Zoran Zaev a
Vukotiq ankohet se të burgosurit bëjnë zhurme dhe nuk e lenë të flejë Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës ka vazhduar gjykimi kundër Zoran Vukotiq. Ndaj të njëjtit tashmë janë të ngritura tr
Bekim Jashari priti në zyrë Zoran Rakiç Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka pritur në takim këshilltarin e Ministrisë së Administrimit të Pushtet
Kuvendi shkarkon Zoran Stojanovskin Kuvendi i maqedonisë, gjatë seancës së sotme plenare ka shkarkuar Zoran Stojanovski nga funksioni anëtar i Këshillit të
Zaev sot në seancë gjyqësore për rastin "Ryshfeti" Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë seanca gjyqësore për lëndën “Ryshfeti”, në të cilën i akuzuar është kryeministr
Alexis Tsipras e Zoran Zaev sot takohen në Davos Kryeministrat e Greqisë dhe Maqedonisë, Alexis Tsipras dhe Zoran Zaev, do të takohen sot në Davos në margjinat e Forumit