999 rezultate për

zgjidhjen

Basha nga Shkodra: Do e gjejmë një rrugë dalje nga kjo krizë Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ditën e sotme ndodhet në një vizitë zyrtare në qytetin e Shkodrës. Gjatë fja
I besuari i Merkelit i dorëzon Vuçiçit zgjidhjen finale Kosovë-Serbi Deputeti i Bundestagut gjerman nga radhët e CDU/CSU, Peter Beyer, gjatë takimit që ka pasur javën e kaluar me presidenti
Shkodra pa kryebashkiak, ish-deputeti propozon zgjidhjen Dorëheqja e Valdrin Pjetrit nga marrja e kreut të bashkisë së Shkodrës, pas publikimit të dokumentave nga Partia Demokra
Meta nis pushimet, i bën pyetje nga mali Ramës: Pse nuk keni veshë për të dëgjuar zgjidhjen e krizës? (VIDEO) Presidenti Ilir Meta dhe pse zyrtarisht ka nisur pushimet, ka reaguar për krizën politike në vend. Ai është shprehur:
Dieta apo palestër, mjekët japin zgjidhjen më të mirë Pra, doni të hiqni disa kilogramë nga trupi, por nuk po gjeni mënyrën e duhur për ta bërë këtë në mënyrën më të shëndets
Macron ka një plan për zgjidhjen e problemit Kosovë-Serbi Vizita e presidentit francez, Emanuel Macron në Beograd e ka qartësuar interesin e Francës për zgjidhjen e problemit mes
"Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!", Meta mesazh për zgjidhjen e krizës Presidenti Ilir Meta i qëndron asaj që ka thënë më parë, lidhur me zgjedhjet. Teksa e konsideron 30 qershorin, thjesht s
Meta thirrje palëve politike: Sa më parë dialog për zgjidhjen e krizës Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrje palëve politike të ulen sa më parë në dialog për zgjidhjen e krizës
Gruevski i reagon Ciprasit: Ja e vërteta ime Ish-kryeministri në arrati, Nikolla Gruevski, përmes një shkrimi në FB, e përgënjeshtron kryeministrin e Greqisë, Aleksi
DW zbardh zgjidhjen për Kosovën dhe Serbinë, si do të arrihet marrëveshja? Mediumi publik gjerman duke u thirrur në burime brenda qeverisë gjermane thotë se zgjidhja ndërmjet Kosovës e Serbisë du
Qeshni me lot, shpikjet që bën njeriu kur zihet ngushtë (FOTO LAJM) Të gjithë njohim ndonjë person që mendon se mund të rregullojë gjithçka, por ndonjëherë është më mirë që të kërkojmë ndi
Shkëmbi: Duhet të gjejmë zgjidhjen, ecuri zhgënjyese Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, ishte natyrisht i dëshpëruar nga humbja e thellë pësuar sot në Laç, në një ndeshje që
Majko kërkon uljen e Ramës me Bashën për zgjidhjen e krizës Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, bëri thirrje në studion e emisionit “Top Talk” se “Edi Rama dhe Lulzim
Daçiç: Duhet të zgjidhim çështjen e Kosovës sa kemi Trumpin president Presidenti i ri i SHBA-së merr detyrën në fillim të vitit 2021. Ndërkohë që në SHBA ekziston një praktikë që në 6 muajt
Haradinaj i reagon SBASHK: Presioni juaj po rrezikon zgjidhjen Raportet e Qeverisë së Kosovës dhe SBASHK’ut janë ashpërsuar edhe më shumë pas paralajmërimeve se greva do të vazhdojë e
Zbardhet emri i zyrtarit amerikan që pritet të zëvendësojë Mogherinin Zëvendës ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, pritet të jetë personi që do të përfshihet për misionin e paj
Disa metoda të shpejta për zgjidhjen e problemeve (FOTO LAJM) Me këmbënguljen dhe vullnetin e duhur, nuk ka probleme që nuk zgjidhen. Madje, disa herë, njerëzit janë aq shumë inovati
Kammenos propozon marrëveshje tjetër me Maqedoninë përveç emrit Ministri grek i Mbrojtjes ka propozuar nënshkrimin e marrëveshjeve me vendet fqinje, që do të shërbejë si barrierë ndaj
Shtohet pikëllimi te kosovarët, zgjidhjen po e shohin te litari Edhe pse Kosova llogaritet si një shtet i vogël për nga numri i popullsisë, Kosova po vazhdon të ballafaqohet me dukurin
Perëndimi kërkon zgjidhjen e çështjes së emrit në Kuvend Kanë kaluar pothuajse një janë nga zbatimi i referendumit në vend, Hyrja në NATO dhe BE e Maqedonisë është prioritet, ng