999 rezultate për

zgjedhor

7 orë takim "kokë më kokë", përfundon mbledhja e anëtarëve të Këshillit Politik me ndërkombëtarët Ka përfunduar takimi i ambasadorëve të SHBA, BE, OSBE dhe të Britanisë së Madhe me anëtarë të Këshillit Politik për Refo
Ambasadorët nuk dorëzohen, takojnë sërish përfaqësuesit e Këshillit Politik Ambasadorët e Shteteve të Bashkuara, BE-së dhe Britanisë së Madhe nuk dorëzohen dhe insistojnë që palët politike në vend
Mbi zgjedhoren, turp për politikën shqiptare: dy vjet pa kokëcarje, dy ditë me alarm Prof. Lisen BASHKURTI Turp i madh për politikën shqiptare! Prej më shumë se dy vitesh kanë pasur kohë të bëjnë reformën
Nuk arritën në një marrëveshje, opozita tregon nëse do të vazhdojë takimet për Reformën Zgjedhore Opozita jashtë parlamentare kërkon një tjetër takim të Këshillit Politik duke vërtetuar nuk është tërhequr nga puna për
Dokumenti i amerikanëve, pse dështuan negociatat në tryezën e Reformës Zgjedhore (VIDEO) As ditën e djeshme nuk u mund të arrihet një marrëveshje mes palëve në tryezën e Reformës Zgjedhore. Përdorimi i elek
Basha bën lëvizjen e radhës, thërret në takim aleatët Kryedemokrati Lulzim Basha ka thirrur sot në takim aleatët politikë, një ditë pas dështimit për të arritur konsensues pë
Propozimi i plotë i opozitës për Qeveri kujdestare: Të krijohet 100 ditë para zgjedhjeve Partia Demokratike dhe aleatët e saj kanë materializuar këtë të diel kërkesën e tyre politike për qeveri tranzitore.
"Zgjedhorja", cilat çështje po diskutohen në mbledhjen e Këshillit Politik Dita e sotme është afati i fundit që ka Këshilli Politik për të vendosur në lidhje me Reformën Zgjedhore. Por çështj
Afati i fundit për Reformën Zgjedhore, Këshilli Politik shtyn mbledhjen Dita e sotme, është afati i fundit i dakordësuar nga palët, për përfundimin e Reformës Zgjedhore. Por mbledhja që ish
Sot afati i fundit i Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore Këshilli politik do të mblidhet sot në orën 17:00, që përkon me afatin e fundit për realizimin e reformës zgjedhore.
Rudina Hajdari: Nuk dorëzohem, kërkoj ndryshimin e sistemit zgjedhor Rudina Hajdari ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik është shprehur se ka PD-ja nuk e pr
Damian Gjiknuri: Uroj që PD të mos hedhë në erë Reformën Zgjedhore Edhe pse kanë debatuar për 4 orë në mbledhjen e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, palët nuk kanë arritur konsens
"Vetëm në këtë mënyrë", ish-presidenti tregon si mund të rrëzohet Rama Ish-Presidenti Bamir Topi ka treguar sipas mënyrën e lrgimit të Edi Ramës nga qeverisja. Sipas tij, ai mund të largo
Rudina Hajdari thirrje anëtarëve të Këshillit për Reformën: Të arrihet kompromisi Rudina Hajdari ka dhënë këtë herë një mesazh për anëtarët e Këshillit Politik që të punojnë pa ndalur deri ditën e nesër
Reforma Zgjedhore, Soreca i bën thirrje palëve për bashkëpunim Ditën e sotme, Këshilli Politik bëri në mbledhje që zgjati katër orë ku pati edhe mosdakordësi mes palëve. Në lidhje
Yuri Kim: Askush nuk do të marrë gjithçka, përfundojeni brenda 31 majit reformën zgjedhoren Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka vlerësuar arritjet mes palëve politike në mbledhjen e sotme të këshillit P
Takimi për Reformën Zgjedhore, reagon Yuri Kim Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim reagoi vetëm pak momente pasi kishte përfunduar tryeza e Këshillit Politik për
Hajdari i çon kërkesë ODIHR-it për Reformën Zgjedhore, çfarë pritet të ndodhë nesër Mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore që zgjati për 4 orë ka përfunduar dhe palët nuk kanë një dakordësi s
Mbyllet pa konsensus tryeza e Reformës Zgjedhore, Bylykbashi zbulon përplasjet me maxhorancën Ka përfunduar takimi i Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore që po mbahet në Pallatin e Kongreseve dhe ka zgjatur për
OSBE: Gjeni kompromisin, mbyllni reformën idealisht brenda 31 majit! Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt, ka përgëzuar partitë politike për rifillimin e dialogut pë