999 rezultate për

zgjedhjet

Xhaferaj kërkon Vetting për zgjedhjet: Të dokumentohet blerja e votës Ferdinand Xhaferaj u rikthye pak kohë më parë nga Lulzim Basha në krye të degës së PD-së së Durrësit, kur ky i fundit ku
Zgjedhjet në PSD, Kelmendi: Shpend Ahmeti kandidati i duhur për kreun e PSD-së Pasi është shprehur se nuk do të kandidoj për kryetar të Partisë Socialdemokrate (PSD), Bajram Kelmendi, kryetari aktual
Zaev pranon zgjedhje të parakohshme? Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Zoran Mickovski ka mbajtur takim joformal me gazetarët në lokalin “Manda” në Shkup. Burime
Opozita turke nxjerr kandidatin që do të kërkojë t'i marrë Erdoganit presidencën Opozita turke ka zbardhur sot kandidatin e saj për president, i cili do të rivalizojë Rexhep Tayyib Erdoganin në zgjedhj
Isufi: Zgjedhjet mund të imponohen vetëm nga PDK Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, ka thënë se e vetmja parti që mund t’i imponojë zgjedhjet
Kur do të ketë zgjedhje në LDK, flet Lutfi Haziri Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë që LDK është më unike se kurrë dhe se përçarjet e përfolura në publik në kët
Zgjedhjet në Mal të Zi, Gjukanoviq nis festën për fitoren Ditën e sotme janë zhvilluar zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi, të cilat kanë një rëndësi të madhe për të ardhmen e k
Zgjedhjet ende të pa certifikuar, Komiteti Ekzekutiv vazhdon me mbledhjet Gjykata e Tiranës nuk i ka certifikuar ende zyrtarisht, zgjedhjet e 7 shkurtit në Asamblenë zgjedhore të FSHF, që zgjodh
Shqiptarët votojnë Gjukanoviçin në zgjedhjet e së nesërmes Partitë politike shqiptare në Mal të Zi, që njihen për divergjenca të shumta, këtë herë kanë rënë dakord që vota e tyre
Deputet nga Maqedonia monitoruan zgjedhjet në Azerbajxhan Deputet nga Maqedonia ishin pjesë e vëzhguesëve të zgjedhjeve presidenciale në Azerbejxhan, që u mbajtën me 11 prill.
Qeveria nuk varet më prej BDI, Zaev duhet të respektojë vullnetin e shumicës shqiptare Në zgjedhjet e fundit parlamentare, VMRO-ja e cila drejtohej nga Nikolla Gruevski së bashku me aleatët e partive të vogl
VMRO humbet 11 deputetë Në zgjedhjet e fundit parlamentare, VMRO-ja e cila drejtohej nga Nikolla Gruevski së bashku me aleatët e partive të vogl
Të gjithë në ankth për zgjedhjet e parakohshme Dy paritë opozitare në Kuvendin e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja “Vetëvendosje”, tashmë janë shprehur
Itali, atentati me bombë i merr jetën ish-kandidatit në zgjedhjet e fundit Një politikan italian, Matteo Vinçi, ka ndërruar jetë në Limbadi, Vibo Valentia, si pasojë e plagëve të marra pasi një
Prodani: Federata është në një moment të vështirë I ftuar në emisionin Fair Play nga Enkeleida Zeko në News 24, ish-sekretari i Përgjithshëm i FSHF, Eduard Prodani, flet
Vetëm PDK vendos nëse ka apo jo zgjedhje të parakohshme Zgjedhjet e parakohshme parlamentare mbeten opsioni i vetëm i koalicionit qeverisës, të cilët më nuk e kanë shumicën e v
LDK fton partitë që ta caktojnë datën e zgjedhjeve Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se temat e rëndësishme nuk mund të adresohen nga një qeveri e pakicës, andaj rezul
Duka: Zgjedhjet nuk ndryshojnë Zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollit, ku presidenti Armand Duka fitoi mandatin e katërt në krye të organit të f
Eto'o ndjek gjurmët e legjendës së Milanit, kandidon për president Samuel Eto’o e ka parashikuar të ardhmen e tij përpara se të varë këpucët në gozhdë. Ish-sulmuesi i Barcelonës dhe Inter
Veseli fillon fushatën, ky është sllogani Kryetari i PDK-së ka nisur një fushatë nëpër qytete të ndryshme me moton “Dekada e Re”. Në Ferizaj nuk ka thënë asnjë fj