999 rezultate për

zagrebit

Tërmeti dëmton stadiumin e Dinamo Zagreb Termeti që ka goditur Zagrebin e Kroacisë, në ora 06:23 të mëngjesit të sotëm, ka shkaktuar dëme të mëdha materiale, kur
Myrto Uzuni mbret në Kroaci, realizon dopietë (VIDEO) Lokomotiva e Zagrebit po bën një sezon mjaft të mirë këtë vit, ndërsa një nga protagonistët është edhe sulmuesi i Kombët
Sulmuesi i Kombëtares shpallet lojtari i javës në Kroaci (FOTO LAJM) Falë dy golave që realizoi fundjavën e kaluar ndaj Istras, Myrto Uzuni jo vetëm që i dha tre pikët Lokomotivës së Zagreb
Kurti dhe Vuçiç do të takohen shumë shpejt për herë të parë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pritet që në muajin mars të ketë dhe takimin e parë me presidentin e
Kris Kaso, talenti shqiptar shënon gol "alla" Ronaldo ndaj Dinamos së Zagrebit (VIDEO) Kris Kaso, talenti shqiptar që është në pronësi të Lokomotiv Zagreb por i huazuar tek skuadra e kroate e Dragoljac, ka
Manchester City shkatërron Dinamon e Zagrebit dhe e eleminon nga Champions (VIDEO) Manchester City në "Stadion Maksimir" mposhti me rezultat të thellë 1:4 Dinamon e Zagrebit duke e eleminuar nga Champion
Uzuni e bën "ves", tund rrjetën në Kroaci (VIDEO) Është momenti i tij dhe Myrto Uzuni po e shfrytëzon këtë mundësi me gola në futbollin Kroat. Shqiptari është rikthyer
Zaev: Vazhdojmë reformat për të marrë vendim pozitiv në samitin e Zagrebit (VIDEO) Pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor që mbahet në Gjenevë në organizim të Forumit Botëror Ekonomik, kryeminis
ZYRTARE: UEFA dënon Manchester City-n UEFA ka dënuar Manchester City-n për shkak të problemeve që kishin bërë tifozët e klubit anglez në ndeshjen ndaj Dinamo
De Bruyne në dyshim kundër Dinamo Zagrebit Lojtari belg ka luajtur një rol kryesor në fitoren e City kundër Shakhtar Donetsk në lojën e parë të Ligës se Kampionëve
Masakra në Kroaci, vrasësi zhduku gjithë familjen por kurseu fëmijën e tij Një nga krimet më të rënda ndonjëherë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Kroaci, shkruajnë mediat kroate
Uzuni shënon gol për Lokomotivën përball Dinamo Zagreb (VIDEO) Myrto Uzuni ka siguruar një pikë shumë të vlefshme për Lokomotivën e Zagrebit, teksa ka shënuar për skuadrën e tij në de
Amir Rrahmani shënon gol në fitoren e Dinamo Zagrebit (VIDEO) Futbollisti Amir Rrahmani ka shënuar gol në Kroaci. Mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, e ka gjetur golin në Ligën e
Talenti shqiptar i jep kualifikimin në kupë skuadrës kroate Futbollisti shqiptar, Arbër Mehmetllari, ka shënuar golin e fitores për Lokokotiven e Zagrebit U-19 ndaj Inter Zapresiç,
Super Uzuni, shënon gol fantastik ndaj Osijekut Futbollisti i Kombëtares, Myrto Uzuni vazhdon të shkëlqejë në kampionatin kroat me fanellën e Lokomotivës së Zagrebit.
Akuza për dëshmi të rreme ndaj Mamiç, gjykata kroate merr vendimin për Modriç Gjykata e Zagrebit i ka quajtur të pa baza akuzat e ngritura nga Luka Modriç për dëshmi të rreme në gjyqin për korrupsio
Arbitrat shqiptarë protagonistë në kompeticionet europiane Arbitrat shqiptarë po fitojnë terren edhe në arenën ndërkombëtare. Sfida e sotme mes Vitrolulit dhe Dinamos së Zagrebit,
Heronjtë e Kroacisë priten në mënyrë madhështore në Zagreb (VIDEO) Ekipi i futbollit kroat është kthyer në atdhe pas suksesit më të madh në histori të tyre të futbollit. Ekipi fluturoi
Shpendi jep një lajm të mire për qytetarët e Kosovës dhe Maqedonisë Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD) ka paralajmëruar se kjo parti do të inicojë heqjen e tarifave të roamingut me s
Ish-presidenti i Dinamos së Zagrebit dënohet me 6 vite e gjysmë burg Ish-presidenti i Dinamos së Zagrebit në Kroaci, deri tani vonë këshilltar i klubit, Zdravko Mamiç, vëllai i tij Zoran Ma