999 rezultate për

votave

Sabri Laçi zgjidhet Dekani i Filologjikut Pas votimit të ditës së djeshme në zgjedhjet për dekan, është mbyllur numërimi dhe është shpallur fituesi. Sipas rezu
Qeveria do të përballet me problemin e votave Kryeministri Ramush Haradinaj dhe pjesëtarët e kabinetit të tij qeveritar, duke dhënë betimin pasi Kuvendi votoi për for
Zbulohet mospërputhje e numrit të fletëvotimeve në një qendër votimi në Prishtinë Në vendvotimin 1937 në Prishtinë numri i fletëvotimeve të përdorura, numri i votave me kusht dhe numri i fletëvotimeve t
PDK prezanton video të bartjes së kutive të votave në Prizren nga Vetëvendosja Partia Demokratike e Kosovës ka publikuar disa video-xhirime ku shihen disa lëvizje të dyshimta të transportimit të vota
LDK insiston në rinumërimin e votave për Prishtinën Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi ka thyer heshtjen pas përfundimit të
20 përqind e votave ishte e blerë, Rama sulmon qeverinë Rama Studimi i BE-sëi cili nxorri përfundimin se 20 përqind e votuesve u është ofruar para ose favore në shkëmbim të votës k
KQZ pritet t’i publikojë rezultatet përfundimtare Pas përfundimit të votave me kusht dhe me postë, KQZ-së i është hapur rruga që t’i bëjë publike rezultatet përfundimtare
Votat me postë në Prizren, ja cili kandidat i fiton Tanimë kanë përfunduar numërimi i votave me postë për Prizrenin, ku më së shumti vota ka marrë Mytaher Haskuka i Lëvizje
Përfundimtare, Shpend Ahmeti kryetar i Prishtinës Ka përfunduar procesi i numërimit të votave të personave me nevoja të veçanta, të atyre me kusht dhe me postë. Nga ky
Përfundon numërimi në Dragash, PDK merr 230, LDK asnjë votë Ka përfunduar numërimi i votave me postë për komunën e Dragashit. Shumica e këtyre votave ka shkuar për Shaban Shaban
PDK prin me numrin e votave për Dragash Në rinumërimin e 35 vendvotimeve nga zgjedhjet për kryetar të Komunës së Dragashit, po prinë kandidati i PDK-së, Shaban
Nis numërimi i votave për Dragash e Rahovec, pas tyre Prizreni dhe Prishtina Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve, ka filluar rinumërimi i 35 vendvotimeve nga zgjedhjet për kryetar të Komunës
Sot mësohen emrat e kryetarëve të Prishtinës, Prizrenit, Rahovecit e Dragashit Sot në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve (QNR), në orën 10:00 do të fillojë rinumërimi i 35 vendvotimeve nga zgjedh
LDK për vendimin e Supremes: Do ndjekim rrugët ligjore për të realizuar të drejtën tonë Lidhja Demokratike e Kosovës ka komentuar vendimin Gjykatës Supreme të Kosovës lidhur me kërkesën për rinumërim të votav
Të dielën nis numërimi i votave me kusht dhe me postë Nesër në orën 10:00 paradite, në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve do të fillojë rinumërimi i 35 vendvotimeve nga z
Këta janë gjyqtarët e Supremes që anuluan vendimin për rinumërim në Prishtinë e Prizren (FOTO LAJM) Katër gjyqtarë të Supremes kanë marrë dy vendime për që mos të ketë rinumërim të votave në Prishtinë dhe Prizren. At
LDK kërkon pezullim të votave me postë në Istog Rinumërimi i votave për Prishtinë, Prizren, Dragash dhe Rahovec nuk pritet të fillojë para të hënës për shkak se po prit
Rinumërimi në Prishtinë dhe Prizren pritet të nisë sot Sot pritet të fillojë rinumërimi i votave në komunën e Prishtinës, Prizrenit dhe disa vendvotime në Rahovec e Dragash.
Konjufca për rinumërimin e votave: Precedent i rrezikshëm! Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Glauku Konjufca, ka theksuar se rinumërimi i votave në Prizren dhe Prishtinë,
Edhe në një komunë tjetër përmbyset rezultati Numërimi i votave me kusht, me postë dhe ato me nevoja të veçanta ka përmbysur rezultatin edhe në Kllokot. Derisa nga