E FUNDIT/ Rriten sërish rastet e reja, 4 humbje jete në 24 orët e fundit
999 rezultate për

vllaznia

FSHF: Dënojmë aktet e dhunës, Nikolla: Turp! (VIDEO) I menjëhershëm ka qenë reagimi i Federatës Shqiptare të futbollit pas akteve të dhunës në stadiumin "Loro Boriçi" në nde
Vllaznia: Refik Halili u godit nga tifozët tiranas Dy orë pas ndeshjes së djeshme, Futboll Klub Vllaznia ka dalë me një deklaratë për shtyp përmes Administratorit Neritan
Kukësi "tris" Elbasanit, Vllaznia mposht Teutën Sot janë luajtur ndeshjet e fundit të javës së dytë në "Superligën Shqiptare". Kukësi ka mposhtur Elbasanin me rezult
Vllaznia kërkon talentin e Interit 19-vjeçari Boris Llouga, i cili është rritur te skuadra e Interit kërkohet nga Vllaznia. Mësohet se shkodranët kanë arri
Vllaznia kërkon një tjetër futbollist nga Palermo Pas afrimit të uruguajanit Sosa nga skuadra e Palermos, Vllaznia po synon të tjera afrime nga klubi siçilian. Sipas asaj
Palermo huazon uruguajanin te Vllaznia Sebastian Sosa është zyrtarisht futbollisti më ri i Vllaznisë. Klubi italian i Palermos e ka huazuar 20-vjeçarin uruguaj
Basket meshkuj, Vllaznia shpallet kampione e Shqipërisë Vllaznia është shpallur kampione në Basketbollin për meshkuj pas plot 14 vitesh. Skuadra e drejtuar nga Bledar Gjeçaj
SKËNDERBEU KAMPION! Është zbuluar emri i kampionit të ri të Shqipërisë në futboll, që në fakt nuk përbën risi, pasi bëhet fjalë për Skënderb
"Poker" golash, Vllaznia "fundos" Kastriotin "Poker" golash për tri pikë të arta mbijetese. Ky është produkti i Vllaznisë në transfertën krutane, në ndeshjen hapëse
Bushiç dhe Kruja "fundosin" Lushnjen, Vllaznia i largohet fundit Është luajtur në stadiumin "Roza Haxhiu" ndeshja përmbyllëse e javës së 27 të Superiores. Lushnja, tashmë e destinuar të
Vllaznia mposht kampionët, Kukësi rimerr vendin e dytë (VIDEO) Ndriçim Shtubina u jep jetë shpresave të kuqebluve për mbijetesë, duke shënuar një gol të artë dy minuta para mbarimit t
Vllaznia triumfon në Laç, Lushnja fundoset në Krujë Java e 25-të e Superiores ka ulur siparin e saj me dy ndeshjet përmbyllëse të ditës së diel. Vllaznia ka bërë surprizën
Partizani ngec me kampionët, Kukësi mposht Laçin Java e 21-të e Superiores vijoi këtë të dielë me tre takimet e orës 14.00. Partizani nuk ka mundur të shkojë më shumë se
Besa shkatërron Flamurtarin, Vllaznia barazon "in-extremis" Pas derbit të djeshëm të kryqytetit Tirana-Partizani (1-0) java e 18 e Superligës shqiptare vijoi mesditën e sotme me dy
Skënderbeu e Flamurtari me hap të sigurt, Tirana bie sërish në Lushnje Këtë të mërkurë u rikthye Kupa e Shqipërisë, me ndeshjet e para eliminatore të turit të dytë kualifikues. Në tetë stadiu
Besa mposht Vllazninë, Tirana katandiset e fundit Java e 11 e Kategorisë Superiore është mbyllur me fitoren e Besës përballë Vllaznisë. Kavajasit kanë marrë tre pikë të a
Teuta e vetme në krye, barazim në Bylis-Lushnja Java e 9-të e Kategorisë Superiore luhet në dy ditët e fundjavës, të shtunë dhe të diel. Starti i këtij "stacioni" të ga
Semedo shpëton Tiranën, Vllaznia fitore in-extremis Është mbyllur me tre ndeshjet e orës 14.00 java e tetë e Superiores. Tirana dhe Vllaznia kanë bërë detyrën në shtëpi tek
Disiplina: Vllaznia dy ndeshje pa tifozë Vllaznia duhet t’i luajë dy ndeshjet e radhës si pritëse pa praninë e tifozëve të vet. Pra, kundër Kastriotit dhe Bylisi
Besa mposht Flamurtarin, Kukësi "fal" 3 pikët Sapo kanë përfunduar tre ndeshjet e para të javës së shtatë të Superligës shqiptare të futbollit. Besa e Kavajës ka mpos