999 rezultate për

vizituar

Serbia e shtata në mesin e 100 vendeve për tu vizituar për 2015-të Serbia është renditur në vendin e shtatë për nga rëndësia, si një vend i cili diuhet vizituar. Kjo është renditja që
Alarm në spitalin e Lushnjes, ja çfarë ndodh Olti Curri i cili shquhet për problematikat e trajtuara në rrjetin social Facebook, ka sjelle një tjetër çështje të ndje
Shqipëria, sekreti më i madh i Evropës (FOTO-LAJM) Nga Nate Robert - Mund të kuptohet diaspora shqiptare në rritje dhe milionat që largohen nga vendi i premtuar. Ekono
Ja si transformohet një dasmë kur mbërrin Beyonce (FOTO LAJM) Pushimet e Beyonces janë gjithmonë te veçanta, por një nuse e cila po lidhte kurorë është lumturuar edhe më tej teksa ës
Ja cilat janë disa nga vendet më pak të vizituara në botë (FOTO-LAJM) Nga Evropa deri në Oqeanin Paqësor, këto janë disa nga vendet që kanë pasur pak vizitorë pavarësisht bukurisë së tyre të
Serbët vendosin për qeverinë e Kosovës?! Ministri për Komunitetet dhe Kthim, Dalibor Jevtiç dhe deputetët në Kuvendin e Kosovës, Jasmina Zivkovic dhe Sasa Milosa
Beckham viziton Real Madridin në Los Angeles Ylli anglez David Beckham ka gjetur kohën për të vizituar lojtarët e skuadrës së Real Madrid të cilët janë në Los Angele
Parqet më spektakolare në botë (FOTO-LAJM) Pyje të paprekura, ujëvara me ujë kristali, liqene dhe male, për të dashuruarit me natyrën. Ja parqet më spektakolare ko
Toka e Shqiponjava, një vend magjepsës për t’u vizituar (FOTO-LAJM) Gjëja më e bukur në Shqipëri janë vetë shqiptarët, të cilët shquhen për mikpritjen e përzemërt. Kështu e nis reportazhin
Godet Liverpool, vjen Divock Origi (FOTO LAJM) Sulmuesi i Belgjikës Divock Origi, një prej zbulimeve të Botërorit "Brazil 2014", është shumë pranë transferimit nga Lil
Vizatim në adresë të Dafina Zeqirit (FOTO LAJM) Dafina Zeqiri mbetet një ndër këngëtaret që numëron shumë fansa, e njëri ndër to është edhe Ardit Gjebrea, i cili e bëri
Nën ritmet e "Gangnam Style", Princi Harry kërcen me fëmijët Në Santiago të Kilit, princi Harry ka vizituar një qendër që kujdeset për fëmijët me nevoja të veçanta, ndërsa edhe ka k
Usa Today: Saranda, mes 10 porteve që duhen vizituar (FOTO-LAJM) Porti i Sarandës bën pjesë në listën e hartuar nga “Usa Today” si një nga dhjetë portet që duhen vizituar këtë verë nga
Dhjetë qytetet më të lira për t’i vizituar (FOTO-LAJM) Hanoi në Vietnam është një nga destinacionet turistike më të përballlueshme nga ana financiare për këtë verë. Sipas “Tri
Ditëlindje speciale në Disneyland (FOTO LAJM) Jessica Albën shpesh e kemi parë të shëtisë me vajzën e saj të madhe, ndërsa çdo dëshirë është urdhër për të. Aktorj
Basha në "gjurmët" e Ramës. Viziton galeri arti me piktura Njohja kundërshtarit është një nga përparësitë në luftë. Pikërisht këtë postulat të vjetër ka menduar që të ndjekë edhe
Muzeu i Luvrit, ndër më të vizituarit në botë Muzeu i Luvrit është ndër më të vizituarit në të gjithë botën. Sipas një klasifikimi të gazetës “The Art” gjatë vitit 20
Haradinaj viziton varrin e Ilir Konushevcit Kryetari i Aleancës për Ardhëmrinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar sot varrin e një prej dëshmorëve të Ushtrisë
Turqia do të hapë konsullatë në Prizren Turqia pritet të hapë një konsullatë në qytetin historik të Prizrenit. Një gjë të tillë e ka thënë zëvendësministri i
Meta në Tetovë: Të shtojmë bashkëpunimin ekonomik Shqipëri - Maqedoni Kryeparlemntari i Shqipërisë Ilir Meta ka vizituar sot Zonën e Lirë Ekonomike në Tetovë. Ai e vlerësoi këtë zonë dhe