999 rezultate për

vettingun

Rama thumbon Bashën për "Vettingun": Gënjej unë, BE e SHBA veç Lulit (FOTO LAJM) Kryeministri Rama, me anë të një mesazhi të shkurtër në rrjetin social Facebook ka reaguar në lidhje me përkthimin gabim
Lu mbron "Vettingun": Nga ky ligj nis lufta kundër korrupsionit. Ja ç'më tha Berisha për "Venecian" Ambasadori amerikan Donald Lu, i pranishëm në simpoziumin kundër korrupsionit të zhvilluar në Tiranë duke deklaruar se “
Kushtetuesja ridërgon në Venecia Vettingun, ja çfarë ka ndryshuar Ligji i vettingut që Gjykata Kushtetuese i ka dërguar Komisionit të Venecias është përkthyer gabim dhe nuk është i saktë
E FUNDIT/ Basha i kërkon Ramës ndryshimin e ligjit për Vettingun Me anë të një deklarate për mediat, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shënjestruar kryeministrin Rama, ku sip
Rama: Basha të zhbllokojë “Vettingun” Gjatë fjalës së tij para krerëve demokrat të rretheve, Basha theksoi se qeveria aktuale është duke bllokuar integrimin e
Manjani shënjestron gjyqtarët: S'do ta kenë të lehtë Vettingun Gjatë një takimi me shoqatën e avokatëve penalistë, Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, u është drejtuar sot me nje thi
Rama miraton "Vettingun" me Armando Prengën Mazhoranca ka votuar sot me 88 vota pro dhe 1 abstenim “vetting-un”, pas largimit të opozitës nga salla e Kuvendit, e ci
Opozita braktis Kuvendin, largohet pa votuar “Vettingun” Opozita ka braktisur sallën e Kuvendit, ku u zhvillua seanca e jashtëzakonshme për ligjin e vettingut. Opozitarët jan
Unioni i Gjyqtarëve, apel politikës: Votoni Vettingun Gjyqtarët përmenden shpesh si shembull korrupsioni, të cilit synon t’i japë fund Reforma në Drejtësi, ndonëse për moment
Ligji për vettingun, Basha mbledh në selinë e PD ekspertët demokratë Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar paraditen e sotme një takim me ekspertët e opozitës për reformën
Meta bie dakord me Bashën për miratimin e ligjit të Vettingut Zyra për shtyp e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta ka shpërndarë një njoftim për mediat rreth takimit të Metës me kreun e
Çfarë është Vettingu?! Ja sa e njohin qytetarët Reformën në Drejtësi (VIDEO) Disa prej qytetarëve vendosën që sot të protestojnë përpara godinës së Parlamentit shqiptar, duke kërkuar nga politikanë