999 rezultate për

veta

Merkel: Vetëm Evropa unike i mbron vlerat e veta Kancelarja gjermane Angela Merkel ka theksuar në fjalën e saj për Vitin e Ri 2015 unitetin e Evropës. Ajo ka premtuar ed
Me dy goditje, rrëzon për tokë dy veta (VIDEO) Një video interesante po bën xhiron e internetit. Në këtë video shihet një person i cili debaton me disa persona ndërsa
100.000 veta në shesh, 21 të plagosur nga protestat në Bruksel (FOTO LAJM) Të paktën 21 persona janë plagosur në Bruksel, si pasojë e përleshjes mes policisë belge dhe protestuesve. Dhjetëra m
Demaçi: Policia e Kosoves gaboi me arrestimet Veprimtari i shquar i çështjes kombëtare, Adem Demaçi ka folur lidhur me arrestimin e 40 personave për shkak se kanë shk
Lavdrim Muhaxheri: Do derdh gjak dhe në Mitrovicë Lavdrim Muhaxheri ka thënë së fundmi se do të luftojë edhe për Mitrovicën. Ai ka shtuar se edhe për atë vend do të de
Ish-ministri i brendshëm bullgar dënohet me 4 vjet burg Ish-ministri i Brendshëm bullgar, Cvetan Cvetanov është dënuar me 4 vjet burg. Ai është shpallur fajtor për moslejimi
Edhe BDI do të dalë me raportin e sajë për arritjet Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani paralajmëroi sot se edhe BDI do të prezantojë raportin e vet për projektet nga platforma
Krrabë, kreu i këshillit dhe 193 veta abuzuan me asistencën Kryetari dhe anëtarët e këshillit të Komunës së Krrabës janë mes 193 përfituesve të paligjshëm të cilët kanë përfituar n
Gruevski flet për natalitetin, BDI-në, e marrëdhëniet Lindje-Perëndim Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski, në një intervistë dhënë për MTV-në, ka shprehur hapur brengën e tij për nata
Dy humbjet e fundit, "mea culpa" e Martinos "Mea Culpa" e Tata Martinos për dy humbjet e fundit, teksa pranon se skuadra ka vuajtur dhe pezimizmi mund ta dëmtojë ap
EULEX: U garantua siguria gjatë zgjedhjeve Sipas vlerësimit preliminar lidhur me raundin e dytë të zgjedhjeve komunale të 1 dhjetorit në Kosovën veriore, të tre of
Shtatë veta helmohen nga hurmat në Burrel Pas kërpurdhave, një tjetër produkt shpallet “non grata” për banorët e Burrelit. Në vetëm 24 orë 7 persona janë para
Durrës, qëndër komunitare për 2000 veta në Nish Tulla (FOTO LAJM) Hapet në Durrës një qendër e re komunitare, që do t’u shërbejë 2000 banorëve. Qendra Komunitare në Nish Tulla të Durrësi
Porta bosh, shkon dhe godet shtyllën (FOTO LAJM) Futbollistët me fanella të bardha të Club Deportivo Olimpia, skuadër e divizionit të parë në Honduras, gjendet në superi
Thaçi: Lufta mes maqedonasve dhe shqiptarëve s'ka përfunduar Lufta mes shqiptarëve dhe maqedonasve nuk ka përfunduar, por është në një "time-out". Sipas kreut të Partisë Demokratike
Shtohet stafi i ambasadës në Bruksel Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, në takimin e parë të ekipit negociator për negociimin e MSA-së ka thënë se s
Azil në BE, nga 1335 fitojnë vetëm 20 shtetas Vetëm 20 shtetas nga Maqedonia nga 1335 aplikime në total, kanë fituar të drejtën e azilit në BE gjatë periudhës janar 2
Avokatët e huaj përfitojnë miliona euro Avokatët e huaj vazhdojnë të marrin qindra mijëra e miliona euro për të mbrojtur ish-drejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të
Olimpia-Atletico Mineiro 2-0, ndalet Ronaldinho (VIDEO) Olimpia Asuncion hedh një hap të sigurtë drejt fitimit të Copa Libertadores 2013. Në finalen e parë paraguajanët mposhtë
Kriza prek Albtelecom, 219 veta pushohen nga puna brenda ditës Zërat disamujore për shkurtime të mëdha në Albtelecom janë bërë realitet vetëm disa ditë pas përfundimit të zgjedhjeve n