999 rezultate për

venecia

LAJM I FUNDIT/ "Venecia" pro hetimit të hollësishëm të gjyqtarëve (FOTO LAJM) Opinioni përfundimtar i Komisionit të Venecias publikohet të shtunën, por Top Channel ka siguruar një prej faqeve të për
Lu mbron "Vettingun": Nga ky ligj nis lufta kundër korrupsionit. Ja ç'më tha Berisha për "Venecian" Ambasadori amerikan Donald Lu, i pranishëm në simpoziumin kundër korrupsionit të zhvilluar në Tiranë duke deklaruar se “
Gabimet në përkthimin e ligjit të Vettingut, BE reagon për herë të parë Maja Kocijançiç, zëdhënëse për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë e BEsë dhe për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatave të
Arrestohen dy shqiptarë në Venecia, shkëmbyen 150 mijë euro drogë Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë të premtën në mbrëmje pas dyshimeve që ato po trasportonin lëndë narkotike.
PD pretendoi për keq përkthim, kreu i Kushtetueses: Në ligj s'ka dallime thelbësore Kryetari i Gjykatës Kushtetuese pranon se variantet e ndryshimeve kushtetuese dhe ligjit të vettingut që janë dërguar në
Kushtetuesja ridërgon në Venecia Vettingun, ja çfarë ka ndryshuar Ligji i vettingut që Gjykata Kushtetuese i ka dërguar Komisionit të Venecias është përkthyer gabim dhe nuk është i saktë
Basha kërkon shkak tjetër për bllokimin e Vettingut: U përkthye keq Teksa kanë mbetur vetëm 10 ditë nga opinioni që Komisioni i Venecias pritet të japë për ligjin e Vetting-ut, kreu i PD i
ITALI/ Pranga shqiptarit dhe çiftit italian, shisnin drogë në dyqanin e maskave (FOTO) Një shqiptar së bashku me një çift italian është vënë në pranga, pasi mereshin me shitjen e drogës në një dyqan maskash.
Vetting-u/ Ngërç tek përkthimi, Kushtetuesja merr kohë para se ti drejtohet Venecias Ligji i Vetting-ut për fat të keq ka ngecur tek përkthimi, e ndërsa Kushtetuesja do kohën e nevojshme para se t’i drejto
SHBA dhe BE për Vetting-un: Respektojmë autoritetin e Kushtetueses SHBA dhe BE kane reaguar në lidhje me vendimin e sotëm te Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ligjit te Vetting¬ut, që
Tirana si Venecia (VIDEO) Ka mjaftuar vetëm pak reshje shiu dhe Tirana të përmbytej. Kjo ka sjellë kaos në kryeqytet, teksa trafiku i mjeteve ësht
Banorët e Venecias postera: Turistë ikni që këtu Banorët në Venecia, Itali, kanë lënë një mesazh të vogël për turistët e shumtë që vizitojnë atraksionin italian. “Tur
Vasili ia plas gazit nga batutat e Ramës (FOTO LAJM) Kryeministri i vendit, Edi Rama është parë në humor të mirë në takimin e organizuar për miratimin e reformës në drejtësi
Manjani falenderon Venecian Përmes një letre, Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka falenderuar Komisionin e Venecias lidhur me mendimet e dhëna p
Basha nis letër mirënjohjeje Komisionit të Venecias Kreu i PD, Lulzim Basha i është drejtuar me anë të një letre falenderimi kreut të Komisionit të Venecias, lidhur me mbës
Basha ia kthen Ramës: Sill negociatorët e tu Kreu i PD i ka kthyer përgjigje letrës publike të kryeministrit Rama për negociatat e Reformës në Drejtësi. Në një statu
Roli i ndërkombëtarëve/ Vasili: Jemi Republikë Parlamentare, jo ekspertësh Në një prononcim për mediat, Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili është shprehur se Reforma në Drejtësi nuk d
Lu: Të zhgënjyer nga Basha Ambasadori i SHBA, Donald Lu është shprehur i zhgënjyer nga përgjigjja e kreut të PD, Lulzim Basha, lidhur me Reformën n
Basha pas takimit me Nuland: Nuk tërhiqemi nga propozimi i fundit Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur pas takimit me ndihmës-sekretaren amerikane të Shtetit, Viktoria Nuland
Donald Lu thirrje deputetëve: Në 21 Korrik votoni Reformën Ambasadori Donald Lu i ka dërguar një letër të gjithë deputetëve të Parlamentit për Reformën në Drejtësi, ku ka thënë se