999 rezultate për

vendosura

BE: Babagjyshi i Krishtlindjeve do të përjashtohet nga kufizimet e udhëtimit të COVID-19 "Babai i Krishtlindjeve" do të lejohet të udhëtojë lirshëm nëpër Bashkimin Europian pavarësisht nga kufizimet COVID-19 t
Të vendosura deri në vdekje, naftëtaret e Ballshit hyjnë në ditën e 13 të grevës Ka nisur kështu dita e 13 e grevës së urisë së grave naftëtare të Ballshit, ndërsa gjendja e tyre shëndetësore po përkeq
Gratë naftëtare të vendosura: Rama të reagojë, nuk dalim nga greva! Në ditën e 12 të grevës së urisë, gratë naftëtare të Ballshit, janë po aq të vendosura sa ditën e parë se do të vazhdojn
Deri në orën 20:00! 709 të gjobitur për mos mbajtjen e maskës Gjobat e vendosura për mosmbajtjen e maskave deri në në orën 20 të mbrëmjes së sotme kanë shkuar në 709. Ndërkohë Pol
Bën të vetën hapësirën publike në plazh, procedohen penalisht 4 pronarë Zaptuan hapësirë publike ne plazh duke vendosur shezlongë pa leje, procedohen penalisht 4 pronarë subjektesh.Liqeni_i_Po
Zbardhet vendimi i ri i ministrisë së Financave: Anulohen gjobat e vendosura! Ministria e Financave ka lajmëruar heqjen e gjobave për mospagimin e kësteve paraprake të Tatimit mbi Fitimin për 3-mujo
Hetimi për Bylis-Tirana, kryetari i Etikës: Jemi në fazë hetimi, nuk ka të dhëna për shumat e vendosura në baste Sot ka qenë radha e Tiranës që të “rrëfehet” në Komisionin e Etikës pranë FSHF-ë për ndeshjen e dyshuar si të trukuar, B
Partitë Shqiptare të vendosura, kërkojnë barazi dhe vendimmarrje konsensuale Partitë shqiptare në Maqedonin e Veriut në zgjedhjet e 15 korrikut janë fokusuar më tepër në cështje ekonomike. Të gj
Mbi 2 milion euro, zbardhet identiteti i shoferit të kamionit që u vu në pranga Lidhur me sekuestrimin e 2 milionë eurove që u kapën në Portin e Durrësit, të cilat ishin të vendosura brenda një kamion
Meta dekreton 4 ligje pas faljes së gjobave të vendosura gjatë karantinës Kryeministri Edi Rama vendosi të falë gjobat e vendosura për ata që thyen karantinën, ndërkohë që sot presidenti Ilir Me
Nga 18 prilli nis riatdhesimi i shqiptarëve: Ja si mund të aplikoni në e-Albania Ministra e Infrastrukturës Belinda Balluku shpjegoi se si do të funksionojnë procesi i riatdhesimit të shqiptarëve jasht
Grenell kundër masave të vendosura nga Kurti ndaj Serbisë I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se është kundër masave të rec
Kushtet e vendosura nga Gjermania, Angela Merkel flet për Shqipërinë Kancelarja gjermane, Angela Merkel, shprehu edhe një herë mbështetjen e saj të palëkundur për çeljen e negociatave me Sh
Rikthen për rishqyrtim bonusi i qirave për të prekurit nga tërmeti në Lezhë Prefekti i Lezhës, Gjokë Jaku ka rikthyer për rishqyrtim bonusin e qirave për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntor
Kujdes! Këto 4 shenja të zodiakut janë me dy fytyra dhe të pavendosura Binjakët, Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit njihen si shenjat më të pavendosura të zodiakut, që ndryshojnë mendje shpe
Bashkitë e opozitës janë të vendosura: Me 30 qershor nuk ka zgjedhje Bashkitë që janë nën drejtimin e opozitës kanë vënë në dijeni Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se asnjë vendim i paligjs
Braçe frikëson universitetet, kërkon të reagojnë publikisht Zv/kryeministri i ri Erjon Braçe ka kërkuar nga të gjithë universitetet që të njoftojnë se ka rinisur procesi mësimor, p
Tensione në Veri të Mitrovicës (FOTO LAJM) Serbët të cilët jetojnë në veriun e qytetit të Mitrovicës po mbajnë një protestë e cila ka filluar në orën 12 e 44. Ende
Dënim me varje për nëntë meshkujt që dhunuan një grua Në Teheran janë dënuar me varje 9 meshkuj për dhunimin e një gruaje në Iran, njoftojnë mediat iraniane. E përditshmja
Argjentinë-Nigeri, sa shumë rekorde të vendosura në një ndeshje Argjentina arriti që të kualifikohej në minutat e fundit me golin e shënuar nga Rojo në minutën e 86 kundër Nigerisë. Ky