999 rezultate për

vendeve

Komandot e Shqipërisë dhe FSK vlerësohen maksimalisht mes 160 vendeve të botës (FOTO LAJM) Komandot e ushtrisë shqiptare si edhe pjestar të forcave speciale të FSK-së janë nderuar me medalje gjatë stërvitjes së
Daçiç i prerë: Nuk do ta njohim Kosovën për asnjë çmim Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç deklaroi se Serbia nuk do ta njohë Kosovën me asnjë çmim. Ai theksoi se zgjidhja me
Në kulmin e tensionit, Meta takon Thaçin në Durrës Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar sot në Durrës me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Meta ka publikuar
Më shumë se 7 000 vende të lira pune në Maqedoni Në tremujorin e dytë të këtij viti të dhënat statistikore tregojnë se shkalla e vendeve të lira të punës në Maqedoni ish
Ministrja austriake kërkon më shumë angazhim për Ballkanin Ministrja e Jashtme e Austrisë, Karin Kneissl ka kërkuar më shumë angazhim të vendeve të BE-së për anëtarësimin e gjasht
Nis samiti i kryeministrave në Durrës, temat që do të diskutohen (VIDEO) Ka nisur Samiti i Kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, i cili po mbahet në vilën qeveritare të Durrësit. Në takim
Hakmarrje ndaj BE, Rusia ndalon importin e ushqimeve nga Shqipëria Presidenti rus Vladimir Putin ka vendosur të zgjasë me 18 muaj të tjerë ndalimin e importeve të ushqimeve nga shtetet Pe
KBR: Projekte për ofertë të përbashkët të vendeve të Ballkanit Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) zyrtarisht shënoi fillimin e projektit të tij 3-vjeçar kushtuar zhvillimit dhe pr
Zbardhet letra që Zaevi i dërgoi Bashkimit Evropian Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka dërguar një letër të hapur për liderët e vendeve anëtare të BE-së. Ai ka bë
Hahn: BE ta shpërblejë Maqedoninë “Maqedonia duhet të shpërblehet nga BE për përparimin dhe për marrëveshjen me Greqinë. Nëse nuk merr shpërblim konkret,
Johannes Hahn: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë Komisioneri i BE-së për zgjerimin, Johannes Hahn i bën thirrje BE të hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Ma
Këtë javë Thaçi takohet me Vuçiçin në Bruksel Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takohen të dielën. Kështu bëjnë t
Bullgaria reagon pas marrëveshjes për emrin Kryeministri bullgar Bojko Borisov përshëndeti kryeministrin Aleksis Cipras dhe Zoran Zaev, si dhe ministrat e Punëve të
Maqedonia prej vendeve me trafikun më të rrezikshëm në Evropë Maqedonia ka gjendjen më të keqe të sigurisë në Evropë. Kjo pasi që statistikat tregojnë se në Evropë, shkalla e aksiden
Erdogan bën gati 3 miliard euro për Serbinë Serbët e Bosnjës i kundërshtojnë planet e ndërtimit të autostradës Sarajevë - Beograd, për të cilën Turqia shprehet e ga
Kallashi del në pension, ky është pasardhësi (VIDEO) Automatiku i famshëm AK-47 Kallashnikov po kalon në pension tashmë dhe rusët kanë menduar për pasardhësit e tij. Ata
Dimitrov sot përsëri takohet me homologun grek Sot në Athinë do të zhvillohet takim mes shefave të diplomacisë së Maqedonisë dh Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koc
Ministri polak jep lajmin e mirë në Tiranë për anëtarësimin në BE Ministri i Jashtëm i Polonisë, Jacek Czaputowicz tha se është mbështetës i fortë i zgjerimit të Bashkimit Europian drej
Ministri grek tregon arsyen pse Shqipëria duhët të anëtarësohet në BE Ndryshimet që kanë ndodhur në botë na çojnë në përfundimin se duhet të intensifikojmë dhe thellojmë bashkëpunimin tonë n
Sot, gazetarët e Kosovës në protestë Data e 3 majit është vendosur që të jetë Dita Botërore e Lirisë së Shtypit në vitin 1993 nga Asambleja e Përgjithshme e