999 rezultate për

vatikani

Vatikani njeh zyrtarisht shtetin e Palestinës. Po Kosovën? Marrëveshja e nënshkruar vitin e kaluar për njohjen "de facto" të Palestinës nga Vatikani në vitin 2012 ka hyrë në fuqi
Beogradi do “Vatikanin serb” në Kosovë?! Nga Jakup Krasniqi - Pasi Qeveria e Kosovës (dy Kryeministra e saj) në bisedimet e Brukselit me Daciqin e Vuciqin, arrit
Nikolic: Statusi i Kishës Serbe në Kosovë si i Vatikanit në Itali Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic, ka thënë se ka propozuar që statusi i Kishës Ortodokse Serbe në Kosovë duhet të
Meta përshëndet aktin e njohjes nga Vatikani të mrekullisë së dytë të Nënë Terezës Ka ndodhur ajo që e shpresonin, prisnin dhe besonin shumë njerëz: Nënë Tereza është në rrugën e Shenjtërimit. Ati i Shen
Kisha serbe kërkon ndihmën e Vatikanit për Kosovën Kisha ortodokse serbe) do t’i përgjigjet ftesës së ministrit serb të Punëve të jashtme Ivica Daçiç dhe do të bashkohet l
Nikoliç-Vatikanit: Faleminderit që nuk e njihni Kosovën Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliç, gjatë bisedës me të dërguarin e Papës Kurt Koch, ka falënderuar Vatikanin për qën
Vatikani njeh zyrtarisht shtetin e Palestinës Vatikani ka njohur zyrtarisht shtetin e Palestinës. Ky lajm është përcjellë në fund të takimit plenar të Komisionit dypa
Thaçi sot në Vatikan Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, është nisur sot drejt Vatikanin, ku mësohet se do t
Al Kaeda shënjestron Vatikanin Policia italiane ka lëshuar 20 urdhër arreste dhe ka arrestuar të paktën 9 persona, pasi mendohet se kishin shënjestruar
Papa foli për genocidin armen, hakerat turq sulmojnë faqen e Vatikanit Ka shkaktuar shumë probleme deklarata e disa ditëve më parë të Papa Françeskut, gjatë së cilës ai e quajti genocid vrasj
Zhiti: Nishani ka të drejtën e tij, s'kam kërkuar punë Në një intervistë për "Panorama", shkrimtari i njohur Visar Zhiti është shprehur se refuzimi që Presidenti Nishani i ka
Terroristët planifikojnë sulme në Vatikan? Shërbimet sekrete amerikane kanë hedhur dyshime se në qendër të sulmeve të terroristëve mund të jetë Vatikani. Sipas
"Njohja e Kosovës nga Vatikani, rëndësi të veçantë" Presidentja Atifete Jahjaga u takua sot në New York me Sekretarin për marrëdhëniet me jashtë në Vatikan kardinalin Pietr
Vatikani arreston për pedofili ish-kryepeshkopin në Republikën Dominikane, Josef Wesolowski Agjencia e lajmeve Reuters ka njoftuar se dje Gjykata e Vatikanit ka urdhëruar arrestimin e ish-kryepeshkopit dhe ambasa
Vatikani nuk e njeh Kosovën, por shqiptarët e Kosovës e duan Papën (FOTO LAJM) Shteti më i vogël në botë për nga siperfaqja, Vatikani nuk e njeh pavarësinë e Kosovës. Mirëpo, sot në sheshin "Nënë
A do ta njohë Vatikani Kosovën? Shteti i vogël i Vatikanit nuk e njeh ende Kosovën. Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj lajmëroi se Vatikani do ta njohë
Hoxhaj: Vatikani do ta njohë Kosovën Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka paralajmëruar se shteti i Vatikanit do ta njohë së shpejti Kosovën. "Vi
Albin Kurti - Papës: Vatikani ta njohë Kosovën Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar një letër Papës, me rastin e vizitës së tij historike në Tiranë.
Nuk vjen dot në Tiranë, Thaçi përshëndet vizitën e Papës Kryeministrit në largim i është pamundësuar pjesëmarrja në pritjen e Papës pasi Vatikani ka hedhur poshtë mundësinë që e
Vatikani nuk pranoi që Hashim Thaçi të takojë Papën në Tiranë Vatikani ka hedhur poshtë kërkesën e kryeministrit Hashim Thaçi, që këtij të fundit t’i mundësohet që të jetë pjesë e a