999 rezultate për

ushtrim

6 gjëra që nuk duhet t’i konsumoni para ushtrimeve Nëse doni që të ndiheni mirë gjatë orëve të stërvitjes suaj, atëhetë bëni mirë që para se të nisni palestrën të mos kons
4 aplikacione smartfoni për ushtrime fitnesi Zakonisht mungesa e financave për të shkuar në palestër është arsyetim i shumë njerëzve për të shmangur ushtrimet fizike
Shkrini më shumë kalori me këto ushtrime (VIDEO) Në video trajnerja e fitnesit Kelly Lee të orienton nëpër një sërë ushtrimesh të cilat do të forcojnë muskujt e barkut d
Ja disa ushtrime për të lehtësuar dhimbjet e duarve Dhimbjet në duar mund të shndërrojnë punët më të thjeshta në makthe. Duart mund të përjetojnë dhimbje për arsye nga
Ja cilat janë ushtrimet që ju bëjnë më të zgjuar Jo të gjithë kanë të njëjtin nivel zgjuarsie, por me ndihmën e disa trukeve të thjeshta secili prej nesh mund të rrisë n
Për një fundshpine braziliane bëni këto ushtrime Femrat dëshirojnë të kenë vithe të tonifikuara dhe janë gjithmonë në kërkim të mënyrave të ndryshme (ushtrime, ushqim i
Përfitimet e trupit tuaj nëse bëni këtë ushtrim çdo ditë! Kjo lëvizje hyn në grupin e atyre ushtrimeve të dobishme për të gjithë trupin. Për ta bërë ate saktë, ju keni nevojë
Forcojini vithet, kofshët dhe stomakun me vetëm një ushtrim (VIDEO) Split-galiç bullgar, është ky ushtrimi që i dedikohet legjendës që praktikojnë peshëngritësit bullgarë dhe me falë kët
Ja si mund ta motivojmë veten për të bërë ushtrime në mëngjes Të gjithë i dimë vështirësitë që kemi në mëngjes me zgjimin nga gjumi dhe sidomos kur bëhet fjalë për tu zgjuar për të
Grupi i gjakut 0, ja çfarë duhet të dini Njerëzit më grupin e gjakut 0 janë fatkeqësisht të prirur ndaj disa problemeve shëndetsore. Ata janë më të prirë nda
2 minuta ushtrime për të luftuar celulitin (VIDEO) Kayla Itsines është njëra ndër trajneret më të famshme në Instagram me më shumë se katër milionë ndjekës. Ajo na treg
7 sekrete për muskuj të “vizatuar” Të gjithë duam trupa perfekt të palestruar në perfeksion por shumë pak prej nesh e kanë arritur atë rezultat. Ju para
Pilates, ushtrimet fizike që shërojnë sëmundje Pilates është një lloj gjimnastike e krijuar para 80 vitesh nga gjermani Joseph Pilates. Dhe ka qënë e vetmja teknikë e
Ja 250 personat që punësoi Shpend Ahmeti pa konkurs dhe paga e tyre (LISTA) Shpend Ahmeti ka punësuar pa konkurs mbi 250 punonjës. Për këtë pati reaguar edhe PDK e cila ka kërkuar nga Prokuror
Për shpatulla me muskuj të çeliktë, provoni Play Pushup Walkout (VIDEO) Dëshironi muskujt të gjoksit të formuar gati të çeliktë? Tashmë mund ta arrini të gjithë këtë me vetëm një ushtrim t
Ja si mund t’i rregullojmë defektet trupore me pak ushtrime në pak ditë Të paktë janë personat që janë të kënaqur me trupin e tyre, gjithmone është një defekt i cili duhet eliminuar për të arr
Ja 9 ushtrimet që do ju perfeksionojnë barkun (VIDEO) Ne e dimë shumë mirë që në qoftëse vullneti nuk do të na mungonte nuk do ishte aspak nevoja për të ikur në palestra ku h
Rusia fillon ushtrime ushtarake në Mesdhe Rusia ka filluar me ushtrimet taktike në pjesën lindore të Detit Mesdhe. Moskës deklaron se qëllimi i ushtrimeve ësht
Ushtrimi që ju perfeksionon qëndrimin drejt Zgjerimi i muskujve të shpinës është ushtrim mjaft i përdorur dhe i rekomanduar në mjekësi. Zgjerimi i muskujve të sh
Dhunon motrën, arrestohet 24-vjeçari nga Kamza Policia e Tiranës ka arrestuar një 24-vjeçar nga Kamza, pasi është denoncuar për ushtrim dhune. Burime nga policia bë