999 rezultate për

ukrainen

Batalioni i këmbësorisë ruse tërhiqet nga kufiri me Ukrainën Zyrtarët e Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë janë shprehur se po tërheqin batalionin e motorizuar të këmbësorisë nga një
Kerry dhe Lavrov do të takohen sot në Paris Presidenti i Rusisë Vladimir Putin i ka telefonuar të premten në darkë presidentit të SHBA-së Barak Obama për të diskutu
SHBA miraton legjislacion për Ukrainën me vlerë 1 mld $ Komiteti i Punëve të Jashtme i Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka kaluar mbrëmjen
Kerry dhe Lavrov bisedojnë për Ukrainën Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry dhe Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov, janë takuar sot në Paris, në kuadër t
Daçiq: Serbia mbështet Ukrainën për zgjidhjen e krizës Gjatë një aktiviteti në Mitrovicën e veriut zëvendëskryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç, dje ka deklaruar se Serbia
Rusia mbyll faqet e internetit për Ukrainën Agjencia për monitorimin e internetit në Rusi ka bllokuar sot 13 uebfaqe që lidhen me lëvizjen e protestave në Ukrainë,
Yatsenyuk: Jemi “në prag të shkatërrimit” Ushtruesi i detyrës së kryeministrit të Ukrainës, Arseniy Yatsenyuk, deklaroi sot se “ne jemi në prag të shkatërrimit” d
NATO do të mbajë mbledhje urgjente për situatën në Ukrainë NATO do ta mbajë sot një mbledhje urgjente në Bruksel për të shqyrtuar situatën e krijuar në Ukrainë. Takimi i sotëm
McCain: Rusia përpiqet ta mbajë Ukrainën jashtë BE-së Senatori i Shteteve të Bashkuar John McCain në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka shprehur mbështetjen e tij pë
Marrëveshja me Rusinë shpëton Ukrainën nga falimentimi Vendimi i Ukrainës për të pezulluar një marrëveshje të tregtisë së lirë me BE-në dhe për të firmosur një marrëveshje me
Rusia dhe BE-ja diskutojnë mbi Ukrainën Pas refuzimit të nënshkrimit të marrëveshjes tregtare mes Ukrainës dhe BE-së, Bashkimi Evropian po përpiqet të sigurojë
BE pezullon marreveshjen tregtare me Ukrainën Pasi Presidenti i Ukrainës nuk miratoi menjeherë propozimin e marrëveshjes tregëtare mes BE-së dhe Ukrainës, opozita dhe
Shevchenko trajner: Ëndërroj Milanin ose Ukrainën "Galliani ka bërë historinë e Milanit dhe ka qënë gjithmonë në krah të presidentit. Punojnë së bashku që nga dita e parë
Deschamps: Mund ta përmbysim Ukrainën Ka shumë zhgënjim në kampin francez pas disfatës në Kiev, por përpara një tjetër takimi mjaft të rëndësishëm për kualifi
I ftohti paralizon Ukrainën, arrin 83 numri i viktimave Të paktën 83 vetë kanë vdekur në Ukrainë gjatë ditëve të fundit nga një valë e ftohti që ka përfshirë vendin. Sipas BBC
Sondazhi, italianët duan Ukrainën në çerekfinale Italia e Cesare Prandellit ia doli, përpos frikës së madhe për një "biskotë" mes Kroacisë dhe Spanjës, Axurrët arritën n
Sheva: Ndjehem 10 vjet më i ri Natë magjike për Andriy Shevchenko dhe Ukrainën e tij ajo e mbrëmshmja në Kiev Olympic Stadium. Ish milanisti shënoi dop
''Timoshenko'', BE refuzon Ukrainën gjatë Euro 2012 Asnjë anëtar i Komisionit Evropian nuk do ta vizitojë Ukrainën gjatë zhvillimit të Kampionatit Evropian të Futbollit për
Shqipëria heq vizat për Ukrainën Ukrainasit mund të hyjnë lirisht tani në Shqipëri dhe të qëndrojnë 90 ditë në harkun kohor brenda 180 ditëve nga dita e