999 rezultate për

uilliam

UÇK në ankth, raporti i Uilliamsonit më 29 korrik Të martën e ardhshme, më 29 korrik do të bëhet publik raporti i prokurorit amerikan, Clint Uilliamson. Kjo është bër
Mediat serbe: Haradinaj mund të gjykohet për krime lufte Mediat serbe vazhdojnë të spekullojnë lidhur me atë se çfarë përmban raporti i Uilliamsonit që pritet të publikohet në B
Shikoni sesi tetovari stërvit Selena Uilliamsin me "toptha" akulloreje (VIDEO) Në pastiçerinë "Fontana", të njohur ndryshe edhe si "te Bakiu", për shkak të pronarit Baki Ramadani, nga Kamjani i Tetov
Kate Moss hidhet në sulm, flirton me Princin Uilliam (VIDEO) Kate Moss nuk e ka menduar shumë gjatë, teksa menjëherë ka hedhur grepin dhe ka flirtuar me Princin Uilliam. Një video e
Ja cilat ishin të fshehtat e mëdha të Shekspirit Uilliam Shekspir konsiderohet një nga shkrimtarët më të mëdhenj në të gjithë historinë botërore. Megjithatë, ka jashtëz
Palmerston: Ishulli në fund të botës Thomas Martienssen, BBC _71833425_palmerston_island_976 _71877043_william_marsters_304 _71877046_edwardsinging_624 _7
7 kumbarët e Prince George (FOTO LAJM) Miq të fëmijërisë, të universitetit, kushërinj dhe mikesha e Princeshës Diana do të jenë nunët dhe ndrikullat e Princit
Princi Uilliam i përkushtohet familjes Pas më shumë se 7 vjetësh shërbim princi Uilliam vendos të heqë dorë nga Forcat e Armatosura duke iu dedikuar familjes s
Arrestohet një i dyshuar për vrasjen e princesësh Diana Të dhënat më të fundit tregojnë se vdekja e princesësh Diana ka qenë e planifikuar. Mbretëresha Elizabetë, thuhet se i k
Kate dhe Uilliam udhëtim mes luleve të Singaporit (FOTO-LAJM) Duka dhe dukesha e Kembrixh, Kate dhe Uilliam janë në Singapor me rastin e turit për Jubileun e diamantë të Mbretëreshës
Xhorxh Fred Uilliams: “E njoha Shqipërinë të mbytur në gjak” Në 236-vjetorin e Pavarësisë së SHBA-së dhe 100-Vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Shtetit shqiptar Në 160-vjetori
"Protestuesi" perzgjidhet personazhi i vitit nga "Time" Revista prestigjoze “Time” ka perzgjedhur si personazh të vitit 2011 “Protestuesin”. Duke qenë se në shumë skajë të bo
Dasma mbretërore, mijëra veta në rrugë Ceremonia martesore e princit Uilliams me Kejt Midëllton, ka mbledhur mijëra njerëz në Londër. Princi Uilliams është i d
Princi Uilliam shpall zyrtarisht fejesën Princi William i Britanisë shpalli zyrtarisht fejesën me të dashurën e tij Kejt Midëlton. Zyrtarët e oborrit thonë se fe
Nikolas Berns jep doreheqje, ne vend te tij Uilliam Berns Diplomati i tretë amerikan me funksion,Nikolas Bërns, ka vendosur të jep dorëheqje për shkaqe p