999 rezultate për

territorin

Moti, ulen temperaturat, reshje edhe për 5 ditët e ardhshme Moti i ftohtë dhe me reshje që ka përfshirë Shqipërinë pritet që të shoqërojë edhe për pesë ditët e ardhëshme të gjithë
Faith: Kosova ka të drejtë të kontrollojë territorin “Qeveria e Kosovës ka plotësisht të drejtë të përpiqet të marr kontrollin në tërë territorin e Kosovës”. Kështu është sh
Miratohet rezoluta për mbrojtjen e sovranitetit Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës ka përfunduar me miratimin e rezolutës në mbështetje të veprimit të qever
Kuvendi rrëzon kërkesën e Vetëvendosjes Kërkesa e Grupit Parlamentar të lëvizjes Vetëvendosje për ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë është rrëzuar të enjten n
Gjukanoviq: Serbia e kishte humbur territorin e Kosovës Ish-kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq ka vlerësuar se marrëdhëniet e këtij shteti me Serbinë janë të mira, mir
Policia izraelite hyn ne territorin e xhamise al-Aksa ne Jeruzalem Policia izraelite thotë se hyri sot në territorin e xhamisë al-Aksa në Jeruzalem për të nd
Veloviq: Tabela gjendet ne territorin e Malit te Zi Drejtori i Policisë së Malit të Zi, Veselin Veloviq, tha se tabela lajmëruese “Mirë se vi
Mali i Zi vendos tabela ne territorin e Kosoves Dy tabela me mbishkrimet “Mirë se vini në Malin e Zi” dhe “Mirupafshim”, janë ven
Thaci: Londra mbeshtet shtrirjen e EULEX-it ne gjithe territorin e Kosoves Kryeministri i Britanisë Brown ka pritur në një takim në Downing Street presidentin e Kosovës F
Miliband: Sovraniteti mbi territorin e Kosoves, i takon Prishtines Sekretari i Jashtëm britanik David Miliband deklaroi në Prishtinë, se sovraniteti mbi territorin e Kosov&
Thaçi e Feith diskutojnë shtrirjen e EULEX-it në tërë territorin e Kosovë Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe Përfaqësues
Feith: Shteti i Kosovës duhet të ketë pushtet në tërë territorin e tij Shefi i Zyrës Civile Ndërkombëtare në Kosovë, Pieter Feith e ka cilësuar si "pikëllue
Të gjithë kundër zgjedhjeve lokale serbe në territorin e Kosovës Qeveria dhe opozita e Kosoves deklarohen kundër mbajtjes së zgjedhjeve lokale serbe në territorin e saj.
Solana: EULEX do të shrtihet në tërë territorin e Kosovës Misioni i Bashkimit Evropian, EULEX ka ardhur në Kosovë që të vendoset në gjithë territori
Feith: Misioni i BE-së do të shtrihet në tërë territorin e Kosovës Kreu i Zyrës Civile Ndërkombëtare në Kosovë, Peter Feith, në ditën e parë të
Takimi i ardhshem i Vjenes, Sejdiu: Nuk negociojme pavaresine dhe territorin Sejdiu tha se idete qe do te paraqiten, jane shkeputur nga platforma e ekipit negociator, sipas te ciles nuk do te negoc
Miratohet Akti Normativ për lejimin e hyrjes në territorin shqiptar të Forcave Ushtarake amerikane Me konsensus të plotë dhe pa asnjë votë kundër si të partive të djathta ashtu edhe at
Shpallet e paligjshme mbajtja e referendumit për kushtetutën e re të Serbisë në territorin e Kosovë Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot një deklaratë, me të cilën dënohet dhe shpallet e paligjshme mbajtja e referendumit pë