E FUNDIT/ Zhbllokohet sfida, Monchengladbach-Man City (VIDEO)
999 rezultate për

teatri

Përfundon protesta e dytë e artistëve, vendimi që u mor nga Aleanca Përfundon protesta e artistëve, e dyta që prej shembjes së Teatrit Kombëtar. Në fund, qytetarë të shumë, bashkë edhe
U rrah dhe u burgos në protestë, Alfred Lela i kthen përgjigje Edi Ramës Gjatw protestws sw Aleancws sw Teatrit, ka marrw pjesw edhe gazetari Alfred Lelaj, i cili u dhunua gjatw protestws pas t
Lela: Shteti erdhi në mes të natës te Teatri, Ramën e Lleshajn nuk i fal se janë burracakë Në protestën e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit ka folur edhe gazetari Alfred Lela i cili u dhunua nga policia. Lela
Qytetarët në protestë, Rama gjen kohë të tallet me Bashën: Ai është artisti më i madh! Ndërkohë që qindra mijëra njerëz janë mbledhur para Ministrisë së Brendshme për të protestuar për shembjen e teatrit, kr
Rama zbulon pse u takua me ambasadorët gjatë protestës së Aleancës për Teatrin Pak minuta më parë ka përfunduar vizita e ambasadorëve të vendeve kryesore të akredituar në Tiranë në selinë e qeverisë
Pamjet e fundit nga protesta për Teatrin, protestuesit kanë një thirrje për Ilir Metën (FOTO LAJM) Po mbahet protesta e Aleancës për Teatrin përpara ministrisë së Brendshme. Protestuesit e Aleancës për Mbrojtjen e T
Budina: Nëse nuk ka reagim nga drejtësia do ta pengojmë me forcë projektin Regjizori Robert Budina, nga foltorja e protestës për shembjen e Teatrit, u shpreh drejtësia të zbardhë krimin e terrori
"Ti Shqipëri më jep nder..." Mehdi Malkaj emocionon qytetarët në protestë Me mirësinë e tij, aktori Mehdi Malkaj ka emocionuar të pranishmit në protestën për Teatrin Kombëtar. Bashkë me qytetarë
Nis protesta, artistët mblidhen para Ministrisë së Brendshme (VIDEO) Ashtu sic kishin paralajmëruar për të mërkurën Aleanca për mbrojten e Teatrit ka nisur grumbullimin para Ministrisë së B
Mblidhen protestuesit në shesh, e nisin me firmosjen e peticionit për rindërtimin e teatrit Krahas protestës që do mbahet në Bulevard, ka nisur edhe mbledhja e firmave për një peticion për rindërtimin e Teatrit K
Anëtarja e Europa Nostra: Teatri nuk është hequr nga lista e monumenteve as sot! Teatri Kombëtar u shemb nga qeveria Rama në një kohë që organizata prestigjioze "Europa Nostra" e kishte marrë në mbrojt
E zuri mallkimi i artistëve?! Përmbyset kamioni që po transportonte inertet e Teatrit Kombëtar Dy ditw mw parw, nw orwn 4 tw mwngjesit u shemb Teatri Kombwtar, pwr tw cilin zhvilloheshin protesta prej dy vitesh.
Meta bën lëvizjen e fundit para protestës, fton Bashën, Kryemadhin dhe aleatët në tryezë Shembja e Teatrit Kombëtar pas dy vitesh protesta, në këtë kohë pandemie, ka provokuar artistët, qytetarët shqiptarë dhe
U arrestuan pas protestës te Teatri, merret vendimi për aktivistët Të arrestuarit e protestës së Teatrit, do të lihen të lirë. Tetë personat e arrestuar pas protestës për shembjen e Te
Vip-at heshtin, Emina Cunmulaj mesazh qeverisë shqiptare për Teatrin (FOTO LAJM) 17 Maj i këti viti u shndërrua në një ditë të dhimbshe për shqiptarët të cilëve u shembën Teatrin që e mbrojtën me fanat
"Do të jetojë me mua", Neritan Liçaj merr me vete një copë nga rrënojat e Teatrit (FOTO LAJM) Aktori Neritan Liçaj, fanatiku më i madh në mbrojtjen e Teatrik Kombëtar, ka prekur me çdo dalje të tij dhe deklaratat e
U arrestuan pas protestës për Teatrin, pritet të merret sot masa e sigurisë për aktivistët Pas arrestimit të tyre të dielën, aktivistët do të dalin sot para gjykatës. Tetë të dyshuarit që do të dalin sot para
Kurti-Ramës për ndalimin e Abazit: Uroj të mos jetë hakmarrje për prishjen e pazareve me Vuçiç Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar nga Qeveria e Shqipërisë dhe Bashkia e Tiranës që të lirojnë protestuesit që kundërshtua
Protesta e dytë për shembjen e Teatrit, kur dhe ku do të mbahet Ditën e sotme, Aleanca për Mbrojtjen e Tetarit ka thirrur një tubim qytetar për të kundërshtuar atë që i ndodhi godinës
Habit ministrja e Kulturës: Nuk isha në dijeni për shembjen e Teatrit Ministrja e Kulturës Elva Margariti ka deklaruar mbrëmjen e sotme se nuk kishte dijeni për shembjen e godinës së Teatrit