999 rezultate për

standarde

Bllokohet 1 ton mish jashtë standardeve Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet monitorimeve dhe
Standardet: U adoptuan 2839, por problem përkthimi Drejtoria e Përgjithshme e Standartizimit raportoi se vitin e shkuar u adoptuan në total 2839 standarde nga të cilat 2,1
Maqedonasit ende larg standardeve të BE-së, as një pushim nuk e sigurojnë Sipas Eurostat, mbi 60 për qind e qytetarëve në Maqedoni nuk mund t’i sigurojnë vetes një pushim veror. Për të ofruar
Shtrëngohen kreditë, por apartamentet po shiten me çanta me lekë nga hashashi Nëse doni të merrni hua në një bankë do ta keni më të vështirë, pasi bankat do ju kërkojnë më shumë “llogari” për të ard
Sekuestrohet magazina ushqimore, kushtet higjeno-sanitare jashtë standardeve Gjatë një operacioni të zhvilluar nga AKU në Shkodër është sekuestruar një magazinë ushqimore, e cila përdorej për prodh
Pamje të rralla nga një aksion i FSK-së për shpëtimin e pengjeve (VIDEO) Ky Batalion ka mbi 370 pjesëtarë të cilët janë të përgatitur sipas standardeve të NATO-s Reportazhi është nga kazerma
Emërohet kryeshefi i ri i SPB-së në Tetovë Amir Dalipi sot është emëruar si kryeshef i ri i SPB-së në Tetovë, pas shkarkimit të ish kryeshefit Nevair Shabanit, njo
Qeveria aplikon standarde të dyfishta në raport me vendimet e Antikorrupsionit Qeveria e Kosovës është duke aplikuar standarde të dyfishta, kur vepron në lidhje me vendimet e Agjencisë Kundër Korrups
Standarde të dyfishta të Prokurorisë në rastin Almir Aliut Rikualifikimi eventual i lëndës së rastit të Almirit, nga “vrasje” në “aksident komunikacioni me pasojë vdekje”, sipas a
KOMENT/ Perëndimi, jo me dy standarde për Edvinin Nga Ferdinand Xhaferaj Cudia në lidhje me fatin e ish ministrit të brëndshëm Saimir Tahiri zgjati më shumë se tr
OSBE/ODIHR: Maqedonia organizoi zgjedhje sipas standardeve ndërkombëtare Pas zgjedhjeve të djeshme ku qytetarët e Maqedonisë votuan për kryetarët e komunave dhe këshillat komunale, vijnë edhe p
Nis rehabilitimi i tregut të fruta-perimeve në Njësinë Nr. 5, siguri dhe standarde moderne Banorët e Njësisë Nr. 5 pranë lulishtes “1 Maji” do të kenë shumë shpejt një treg fruta-perimesh me kushte moderne, i ci
Universiteti i Tiranës pa standarde, në fund të listës së akreditimit Bordi i Akreditimit vendos sot për kushtet akredituese të Universiteteve private dhe publike në vend. Kushti i vendos
Veliaj: Çerdhet dhe kopshtet e Tiranës me standarde evropiane Shtatori do t’i gjejë më të vegjlit e Njësisë 7 me kopësht të ri e me kushte bashkëkohore. Pas dy vitesh pezullim, Bashk
Basha nga Vlora: Do ndalojmë drogën e do lejojmë gjuetinë e ligjshme Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sot ishte në qytetin e Vlorës ku zhvilloi takime me banorët e pensionistët e zo
Rama reagon për letrën e Hahn drejtuar shqiptarëve: Mesazh i pazakontë Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas letrës që iu dërgoi eurodeputeti Hahn shqiptarëve. Me anë të një statu
Me dy standarde, ja si i arreston policia maqedonasit dhe ja shqiptarët (FOTO LAJM) Policia e Maqedonisë vepron me dy standarde dhe se nuk e respekton ligjin njësoj si për shqiptarët edhe për maqedonasit.
Dështimi i negociatave Rama-Basha, Ruçi: Ja garancia që i ofruam PD-së Pas tryezës se negociatave mes PS dhe PD, ne Presidence e cila dështoi, kreu i grupit parlamentare ne Partine Socialite
8 meshkuj të famshëm që kanë zgjedhur gruan ideale, sipas standardeve të tyre (FOTO LAJM) Jemi mësuar të shohim burra të pasur dhe të famshëm së bashku me gratë që duken pa dyshim si supermodele. Por ka edh
Basha, thirrje Donald Lu-së: Jo dy standarde, hiqi vizën Ramës Kreu i demokratëve, Lulzim Basha nga “çadra e lirisë” i është drejtuar sërish ambasadorit amerikan në vendin tonë, Dolan