E FUNDIT/ Dështoi me negociatat,Zoran Zaev shpall zgjedhje të parakohshme
999 rezultate për

stabilitet

Maleski: Duke mos qenë pjesë e NATO-s rrezikojmë stabilitetin Ish-ministri i jashtëm i Maqedonisë Denko Maleski, e cilëson si sinjal negativ edhe mos pjesëmarrjen e presidentit të sh
Mustafa: Kosova pjesë e paqes, e stabilitetit në rajon dhe në botë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në punimet e Takimit Ndërkombëtar të Lidershipit, në të ci
Jolevski: Integrimi i Ballkanit Perëndimor në NATO kontribut për stabilitetin e rajonit Në kuadër të vizitës në Paris, ministri i Mbrojtjes i Maqedonisë, Zoran Jolevski ka zhvilluar një takim pune me ministri
Kerim: Kam besim te OKB-ja Srgjan Kerim, kandidati nga Maqedonia për sekretar të OKB-së në një prononcim për Huffington Post, ka folur për garën e
Gazeta Zvicerane: Thaçi, garantues i stabilitetit në rajon Gazeta prestigjioze zvicerane "Neuer Zürcher Zeitung", ka shkruar për procesin e liberalizmit të vizave për Kosovën. Ven
Stavileci: PDK-ja i ka ofruar vendit qetësi, stabilitet dhe legjitimitet Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci deklaroi se tranzicioni i kryetarëve të kësaj partie që nd
Vuçiç: Situata në Maqedoni rrezikon stabilitetin në rajon Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se ndihet i shqetësuar për situatën në Maqedoni. Ai beson se kjo mund të
Vendi me maxhorancë myslimane tërheq interesin perëndimor për stabilitetin evropian (FOTO) Nga Jason Katz për Washington Times/ Gjatë fundit të shekullit të XX-të, në periudhen e zgjimit nga pëmbysja e komunizim
Eurodeputetët: Vendimi i presidentit rrezikon stabilitetin e Maqedonisë Eurodeputetët Ivo Vajgl, Richard Howitt, Eduard Kukan, kanë thënë se janë shumë të shqetësuar mbi zhvillimet e fundit në
Ivo Vajgl: Bojkoti i LSDM-së rrezikon stabilitetin e vendit Vendimin e LSDM-së për të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 5 qershorit, eurodeputeti Ivo Vajgl e sheh si goditje serioze j
Ahmeti takon Ministrin Britanik të Shtetit: Anëtarësimi në NATO sjell stabilitet e siguri Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka qëndruar sot në rezidencën e Ambasadorit Britanik në Shkup k
Presidenti i Sllovenisë uron Hashim Thaçin Përmes një postimi në Facebook, Hashim Thaçi shkruan se, Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, e ka uruar për zgjedhjen
Veseli uron qytetarët për zgjedhjen e Thaçit si president i Kosovës Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, me rastin e zgjedhjes së presidentit të ri ka uruar të gjithë qytetarët për zgjedhjen
Vuçiç: Nuk ju gëzohem problemeve në Prishtinë Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, shpreson që Kosova do të ruajë stabilitetin politik, pasi kjo sipas tij është e rën
Jahjaga: Kosova promovuese e paqes dhe stabilitetit rajonal Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti në takim Ministrin e Jashtëm të Maltës, George Vella.
Ahmeti: Koha e shqiptarëve, të punojmë për qëndrueshmëri, siguri dhe stabilitet Akademia solemne për shënimin e përvjetorit të Ditës së Flamurit dhe të Pavarësisë së Shqipërisë u mbajt sot në Shkup në
Vuçiç: Në Prishtinë pihet aq gaz lotsjellës sa pi unë ujë Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se vendimi i BE-së për të nënshkruar MSA-në me Kosovën është vendim p
Basha: Nuk do ketë qetësi pa zbardhur aferën CEZ Nga selia blu, kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi mesditën e sotme se nuk do të ketë qetësi e stabilitet pa u zbardhur ç
Mustafa: UP të ruajë stabilitetin dhe të thellojë reformat Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se Universiteti i Prishtinës ”Hasan Prish
Genc Ruli braktis mbledhjen e grupit PD pas debatit me Bashën Analiza e bërë nga Partia Demokratike për rezultatet e zgjedhjeve të 21 qershorit, ka ngjallur debate sot në mbledhjen e