999 rezultate për

sociale

"Me paratë nga rrjetet sociale", çifti ndërton super vilën luksoze (FOTO LAJM) Rrjetet sociale janë kthyer në një burim të ardhurash për shumë njerëz në të gjithë botën. Blogerë të ndryshëm grumbullo
Gjashtë muaj nga vdekja e Bryant dhe vajzës së tij, bashkëshortja merr vendimin ekstrem Kur kanë kaluar rreth gjashtë muaj pas vdekjes së Kobe Bryant dhe vajzës, bashkëshortja e tij ka vendosur të mbyllë rr
Përdorimi i keq i Photoshop-it, njerëzit që janë turpëruar në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Përdorimi i keq i Photoshop-it mund t’u kthejë në persona qesharakë dhe të dështuar. Masivizimi i rrjeteve sociale kanë
Francezët përdorin kapele me përmasa të mëdha që ruajnë distancën sociale Kapelat mund të jenë edhe një zgjidhje artistike për të siguruar që personat t’i respektojnë distancat mes njëri-tjetrit
Shpërthen Beatrix Ramosaj, reklamon format "bombastike" (FOTO LAJM) Ajo është një nga këngëtaret më të komentuara shqiptare. Ndonëse vjen rrallë me projekte muzikore, ajo është mjaftë a
Rrjetet sociale dhe shoqëria Kampanjat e ndryshme ‘online’, thirrjet, postimet mund të na shërbejnë që të kemi rininë si partnere përgjatë ndërtimit
Është apo jo milionere Kylie Jenner? Jeta që ekspozon në rrjete sociale Janë disa fakte në jetë që janë absolutisht të padiskutueshme dhe një ndër to fakti se Kylie Jenner është më e pasur sa
Ardi Veliu censuron edhe rrjetet sociale, fshihet videoja virale në faqen e "Albeu.com" në "TikTok" Ardi Veliu skandalizoi publikun shqiptar, por edhe përfaqësuesit e ambasadave të huaja në Shqipëri me veprimin si në koh
Mes tyre edhe Shqipëria, ndërkombëtarët zgjedhin fotot më kreative për distancimin social (FOTO LAJM) Lirimi i masave nëpër botë pas një periudhe të gjatë izolimi ka sjellë nevojën për gjetjen e zgjidhjeve të pazakonta dhe
Evropa hap plazhet, rregullat strikte që duhen zbatuar Pas mbylljes për muaj me radhë si pasojë e koronavirusit, kjo javë e gjen Evropën me plazhe të hapura, si dhe restorante
Nuk duroi fyerjet në rrjetet sociale, i jep fund jetës luftëtarja japoneze Bota e sportit (mundja në veçanti) është në zi. Japonezja Hana Kimura, 22 vjeçe, ka vrarë veten pasi u tall dhe fye përm
Gazetari: Rama zëvendëson Fletoren Zyrtare me rrjetet sociale Nga Andrea Cama Facebook është rrjeti social më popullor në Shqipëri—sipas të dhënave të vetë kompanisë, ka mbi 1,4 m
Modele apo oficere? Kjo vajzë po bën xhiron e rrjetit me fotot e saj (FOTO LAJM) Shpeshherë për shkak të stërvitjes së përditshme, oficeret femra kthehen në personazhe shumë të preferuara në rrjete soc
Një detaj i vetëm nga Kate dhe William lumturon ndjekësit e pallatit mbretëror (FOTO LAJM) Një ndryshim i fundit në llogarinë në ‘Twitter’ të Kate Middleton dhe Princ William i ka gëzuar pa masë ndjekësit e dysh
"Do të jetojë me mua", Neritan Liçaj merr me vete një copë nga rrënojat e Teatrit (FOTO LAJM) Aktori Neritan Liçaj, fanatiku më i madh në mbrojtjen e Teatrik Kombëtar, ka prekur me çdo dalje të tij dhe deklaratat e
Ruajtja e distancës sociale: Kafeneja gjermane bën zgjidhen ideale Një kafene në Gjermani u shpërndau klientëve kapele kashte, ku sipër ndodheshin shufra që përdoren gjatë notit. E gjitha
Futbolli drejt rikthimit, FSHF mbledh urgjentisht klubet Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që ditën e nesërme të mbajë një mbledhje të posaçme për rinisjen apo mbylljen
Si e "mashtroi" dhe e bëri për vete Ibrahimovic gruan e tij, që është 11 vjet më e vjetër? (FOTO LAJM) Helena Seger, gruaja e sulmuesit të famshëm Zlatan Ibrahimoviç, dallon shumë nga bashkëshortet tjerat të futbollistëve.
Armina Mevlani nuk i le vend imagjinatës, tërheq vëmëndjen me daljen pa reçipeta (FOTO LAJM) Armina tani ja ka marrë dorën si të tërheq vëmëndjen dhe herë pas here surprizon fansat. E kësaj radhe, Armin aka ven
Del gjithë kohës në rrjete sociale dhe ekrane, përgjigjet Rama Kryeminstri Edi Rama në një intervistë në “ABC e Mëngjesit” ka rrëfyer edhe arsyen se pse ka aq shumë dalje publike.