999 rezultate për

shtetas

Arrestohet në Shqipëri terroristi rus (VIDEO) Policia e Shtetit shqiptar ka vënë në pranga një 34 vjeccar rus, i dyshuar si terrorist. Ky shtetas ka ardhur si emig
Fshehje të ardhurash mashtrim dhe vjedhje, arrestohet dy persona në Tiranë Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës dhe akuzohen për fshehje të të ardhurave dhe mashtrim. Bëhet fjalë
Sherr me thika në Sarandë, plagoset pushuesi 40-vjeçar Një konflikt me pasoja të rënda ka ndodhur këtë mbrëmje në qytetin e Sarandës, ku dy pushues janë përleshur mes tyre e p
Mbytet pushuesi në plazhin e Tales Një tjetër i moshuar është mbytur sot në plazhin e Tales. Ngjarja ka ndodhur pak më parë ku sipas të dhënave të policisë
Lëviznin me pasaporta false, arrestohen 2 turq në Rinas (VIDEO) Policia Kufitare ka arrestuar në flagrancë dy shtetas turq S.S 39 vjecc dhe H.C. 41 vjecc të cilët po udhëtonin në Kana
Tmerri i pasanikëve të Tiranës, shkatërrohet grupi i hajdutëve profesionistë Komisariati i Policisë Nr.2 në Policia e Tiranës ka finalizuar operacioni e kosuar “Kasaforta” duke arrestuar tre person
Valltarja nga Suhareka që u përfshi në grupin kriminal të Mario Milosevicit në Kosovë Kosovarja 23-vjeçare, Laureta Zyba, nga Suhareka, një shtetas serb dhe dy shtetas malazezë u arrestuan vitin e kaluar.
Vjen në Prishtinë, plagoset në mes të qytetit, shtetasi holandez Një shtetas holandez ka përfunduar në spital pasi një shtetas kosovar e ka plagosur me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhu
Napoli nuk i ndahet Icardit, ofron plot 60 milion euro Napoli futet fuqishëm në garën për të firmosur me Mauro Icardin. Aurelio De Laurentiis mesa duket e ka seriozisht për su
Arrestohet 39-vjeçari në Korçë, qëlloi me çifte drejt banesës Qëllon me armë gjahu të cilën e mbante pa leje në drejtim të banesës së një shtetasi, arrestohet në flagrancë një 39-vje
Mashtronin të miturat për trafikim, kush janë pjestarët e bandës në Maliq (VIDEO) Finalizohet operacioni i koduar “Zereci”, i ndjekur me metoda speciale të hetimit, për goditjen e veprimtarisë kriminal
Pengoi zgjedhjet, kryebashkiakja e Shkodrës rrezikon 5 vjet burg Prokuroria e Shkodrës ka regjistruar kallëzimin penal në ngarkim të kryetares së Bashkisë Voltana Ademi, si dhe shtetasi
Hakmarrja me Çapjat, arrestohet vrasësi i Gentian Beqirit Policia italiane ka arrestuar për llogari të palës shqiptare Etjen Canin, një ndër dy personat e akuzuar për vrasjen e G
Sherr në Këlcyrë: Plagoset në kokë shoferi i autobusit, arrestohet autori Në qytetin e Këlcyrës shtetasi A.M., rreth 50 vjeç, banues në Përmet, drejtues autobuzi është konfliktuar për pasagjerë
DETAJET/ Atentat 2 vëllezërve në Elbasan, vdes në spital 22 vjeçari (VIDEO) Policia jep informacionin e pare zyrtar pas atentatit te rende qe ndodhi gjate nates ne Elbasan, ku u qelluan dy velleze
Tentuan të vrisnin njëri-tjetrin, policia parandalon krimin, arrestohen 2 autorët Policia ka arritur të marrë në kjontroll një situatë sherri, e cila mund të sillte vdekjen e 2 personave. Janë arrest
Mori ç’deshi në katër shtëpi, në të pestën e pëson keq 32-vjeçari Njoftimi i plotë i policisë: Vijon puna për parandalimin e vjedhjeve të banesave, zbardhjen e atyre të ndodhura më pa
Aksidente në Gjirokastër e Patok, plagosen 4 persona një në gjendje të rëndë Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në rrugën rurale të fshatit Krahës 1, ka dalë nga rruga mjeti tip “Toyota”, me dre
Kundërshtojnë 30 Qershorin, arrestohen 3 persona, 3 të tjerë në kërkim Efektivët e policisë kanë arrestuar në flagrancë 3 shtetas: P.P., 45 vjeç, D.D., 47 vjeç dhe A.P., 35 vjeç, nga Babrruja
Në krye Thaçi, konstatohen një varg shkeljesh në rrëmbimin e mësuesve turq në Kosovë Një raport që dëshmon se dëbimi i gashtë shtetasve turq ishte bërë me shkelje ligjore, u votua sot në Kuvend. Xhelal