999 rezultate për

shqiptare

Reshat Arbana për ndarjen nga jeta të regjisorit Fejzo: U shkëput një gjerdan i kinemasë Për ndarjen nga jeta të regjisort të njohur Muharrem Fejzo, ka reaguar dhe aktori i njohur i kinematografisë shqiptare,
Marrin fund dy grupet e trafikantëve shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 18 ton kanabis Policia spanjolle ka goditur një tjetër rast të trafikantëve të drogës, ku dhe janë arrestuar dy grupe shqiptarësh.
Kinematografia shqiptare në zi, COVID-19 i merr jetën regjisorit të njohur Regjisori i njohur Muharrem Fejzo ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare si pasojë e infektimit me koronavirus. Lajmi
E bllokuar në Mykonos 7-muajshe shtatzënë, avioni qeveritar shpëton 19-vjeçaren shqiptare nga Puka Gjatë kësaj fundjave angazhimi në kohë rekord i zyrës kryeministrore dhe emergjencave sociale në Greqi ka bërë që t’i sh
A do të ketë mbyllje totale? Rama ka një mesazh të rëndësishëm për shqiptarët Kryeministri Edi Rama është përgjigjur nëse do të kemi një mbyllje të dytë totale. Kryeministri u kërkoi qytetatarëve
Bojë, miell e vezë, rastet e bujshme kundër politikanëve shqiptarë (FOTO LAJM) Populli shqiptar, shpeshherë i gjendur i papërfaqësuar, i zhgënjyer dhe i gënjyer, ka ndjerë nevojën që ndjesitë t’i shp
Kryemadhi shfaqet me maskë gjatë votimeve: Vetëm partia ma mbledh Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur për mediat pak pasi ka dhënë votën e saj në zgjedhjet brenda partisë që do
Në ditët e fundit të shtazënisë, modelja shqiptare infektohet me Covid-19 (FOTO LAJM) Modelja dhe sipërmarrësja e njohur shqiptare, Greis Petroviç ishte në një lidhje direkte për emisionin 'Ftesë në pesë' k
"Motrat e mia shqiptare", Bebe Rexha bën gjestin e veçantë para 10 milion ndjekësve (FOTO LAJM) Bebe Rexha ka treguar gjithmonë se është shumë krenare për origjinën shqiptare. Autorja e hitit “I’m a mess” ruan një ra
Dy vjeçarja me kancer në tru ka nevojë për ju! E ëma: Duhen 20.000 euro ose do vdesë (VIDEO) Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në News 24 transmetoi një tjetër rast ku një fëmijë ka nevojë për ndihmën e shqipta
The Sun: Ibrahimovic është shqiptar, nëna e tij katolike i ka rrënjët nga Shqipëria (FOTO LAJM) Shpesh herë jemi vetë ne shqiptarët që "e teprojmë" për të nxjerrë patjetër me prejardhje nga toka jonë figura të shquar
Shqiptarët i falin Fabios jetë të dytë, 2 vjeçari operohet me sukses në kokë Të premten e kaluar gjatë emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 u dha rasti i familjes Zijai, në Gjirokaster t
Buqeta me trëndafila e dhurata luksoze, surprizohet këngëtarja shqiptare (FOTO LAJM) Një ditë më parë, Melinda Ademi, festoi 25-vjetorin e lindjes. Këngëtarja nuk ka postuar ende fotografi nga festa që ka
"Shifrat më të larta nga sa raporton Ministria", Rama i kthehet ashpër Bashës Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas deklaratave të kreut të PD, Lulzim Basha se shifrat e të vdekurve nga Covid
Të dënuar në Itali, kapen në Durrës dy shqiptarët me qëllim ekstradimi Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona me qëllim ekstradimin drejt Italisë. Konkretisht shtetasi Ilir Plaku, 55
Edhe njëherë gafa me llogaritë, Basha bëhet sërish meme (VIDEO) Që pas gafës me shumëzimin e famshëm 7 x 7=42 kreun e Partisë Demokratike e kanë përndjekur një mori gabimesh, që lënë t
Mjekja shqiptare zbulon shkakun kryesor të vdekjeve nga COVID-19 Një faktor që e vështirëson situatën e të sëmurëve me Covid është se shumë prej pacientëve paraqiten në spital në një g
"Forcën time e futa në dhe sot", Covid-19 i merr të ëmën blogeres shqiptare (FOTO LAJM) Blogerja e njohur shqiptare, Linda Lido ka humbur të ëmën nga Koronavirusi. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur vetë ajo,
Këngëtarja shqiptare e humb fare, videoklipi i ri është më i egër nga ç'jemi mësuar Miley Cyrus dhe Dua Lipa bashkuan forcat për të sjellë këngën e tyre të parë "Prisioner" dhe nga ç'kemi parë deri tani,
Merr fund ëndrra angleze, arrestohen 69 shqiptarë që tentuan të kalonin kufirin me anije peshkimi Policia britanike ka arrestuar 69 emigrantë shqiptarë të cilët tentuan të futeshin ilegalisht në Angli, përmes një anije