999 rezultate për

shqipe

Instruktori shqiptar i S.W.A.T: Dua pasaportën e Shqipërisë (FOTO LAJM) Në të gjithë botën numërohen 10 instruktorë policie të nivelit të 8 në Commando Krav Maga të Izraelit dhe njëri prej tyr
Braktisti Shqipërinë, grekët tradhtojnë Durmishajn U transferua me shumë bujë tek Olympiakos dhe duket se kjo ishte një nga arsyet pse e joshën Fiorin Durmishajn që të zgj
Surprizat nuk mungojnë, si do të jetë moti sot në Shqipëri Pas ditëve më vapë të madhe, moti duket se do të bëjë një kthesë. Temperaturat do të ulen dhe reshjet e rrebeshet e s
EURO 2020/ Dalin në shitje bilatat e ndeshjes Francë - Shqipëri (FOTO LAJM) Kanë dalë në shitje biletat e ndeshjes Francë – Shqipëri Federata Shqiptare e Futbollit ka dhënë këtë njoftim në faqe
Qindra të vrarë: 70 vjet më parë, kur Shqipëria luftonte me Greqinë (FOTO LAJM) Si u pasqyrua në shtypin shqiptar të kohës ngjarjet e gushtit të vitit 1949, ku forca të shumta të ushtrisë qeveritare g
Top 10 vendet shqiptare më të ekspozuara në Instagram (FOTO LAJM) Pavrësisht madhësisë së saj, Shqipëria i ofron turistëve gjithçka që ata do të mund të dëshironin të vizitonin: male, pl
Po tentonin të hynin ilegalisht në Shqipëri, arrestohen 20 irakenë Rreth 20 irakenë janë kapur në hyrje të territorit shqiptar, në kufirin me Greqinë. Burime nga Drejtoria Vendore e Kufir
Meta në konferencë të jashtëzakonshme: Kam një merak të madh (VIDEO) Presidenti Meta doli sërish në një konferencë për shtyp duke kërkuar gjetjen e një zgjidhjeje për krizën politike në ven
Hahn: Shqipëria më mbrapa se Maqedonia, shkarkimi i Metës i vështirë ë një intervistë për gazetën austriake “Der Standard”, Johannes Hahn ka folur për mundësitë që ka Shqipëria për hapjen e
Ndotja e detit me plastikë, shqipëria një prej 4 vendeve më problematike Fondi global i jetës së egër (WWF) ka publikuar së fundmi një raport për menaxhimin e mbetjeve plastike të patrajtuara d
Gazeta gjermane jehonë Teatrit Kombëtar: Artistët bërtasin "rroftë Teatri, poshtë diktatura" Gazeta gjermane “Tageszeitung” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve më të fundit në lidhje me çështjen e Teatrit Kombë
Meta: Shqipëria ka nevojë për zgjidhje, shtatori do jetë vonë Presidenti i vendit Ilir Meta nëpërmjet një postimi në Facebook,, shprehet se ky është pikërisht momenti për të mos kalu
Gazetari: Poshtëruese, Veliaj riciklon mbetjet e Fullanit në krye të Tiranës Gazetari Bledi Mane ka reaguar pas vendimit per zgjedhjen e Toni Gogut si kryetar i këshillit bashkiak të Tiranës. Ma
NEGOCIATAT/ Hahn zbulon kushtin që duhet të plotësojë Shqipëria Gjatë një interviste për austriaken “Der Standard”, Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Europian Johannes Hahn, ka folu
Hoxha: Dinamo është markë në Shqipëri dhe janë përralla spekulimet, dua Superiore me skuadrat e traditës Futbolli shqiptarë është në kaos dhe nuk dihet tashmë se si do të përfundojë situata e krijuar. Licencimet janë kthy
30 vjeçarja italiane që gjeti punë në Shqipëri: Jugu në vendim tim është dëshpërues "30-vjeçarja Ida Nastasi në Itali nuk arrinte të gjente një punë që nuk ishte e përkohshme, ndaj vendosi që të shkojë te
Shqipëria e dyta pas Rusisë! Ky është numri i shqiptarëve që fituan Lotarinë Amerikane Departamenti i Shtetit Amerikan ka publikuar së fundmi të dhënat mbi Lotarinë Amerikane. Pothuajse 84 mijë aplikantë jan
Çelja e negociatave, Greqia: Do vendosim kushte për Shqipërinë Greqia nuk do të bllokojë ambicien e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian. K
"Çmendet" moti në Shëngjin, stuhi dhe dallgë (VIDEO) Moti me shi e stuhi ka bërë që vendet bregdetare në veri të Shqipërisë të vërshohen nga uji. Këtë vit bregdeti shqip
Letra e Presidentit, ambasadorët e OSBE marrin vendim për Shqipërinë Tirana do të presë në fund të muajit tetor Konferencën Mesdhetare të OSBE-së, me 57 vendet anëtare dhe me pjesëmarrjen e