999 rezultate për

shqip

"Vetëm dashuria", kush e kthen në Shqipëri Besa Kokëdhimën Besa Kokëdhima ka vite që jeton midis Shqipërisë dhe Francës, e duket se do vazhdojë ende të bëjë të njëjtën gjë. Këngët
Cesare Prandelli: Shqipëria po zhvillohet në futboll Federata Shqiptare e Futbollit do të organizojë në fillim të muajit dhjetor kursin e përgatitësit atletik. Drejtuesi
Meta: Kuqezinjtë e Shqipërisë dhe gratë e Bjellorusisë janë të paparë Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ishte prezent në ndeshjen Shqipëri – Bjellorusi në kuadër të Ligës së Kombeve. ‘Ku
Grabiti bankën dhe sulmoi policinë në 2010, dënohet me 17 vite burg shqiptari në Greqi Një 34-vjeçar shqiptar është dënuar nga autoritetet greke me 17.5 vite burg pasi akuzohet për grabitjen e një banke në v
Edicionin e ardhshëm i Ligës së Kombeve, këto janë kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë Liga e Kombeve ka mbyllur siparin e këtij edicioni, ku të panjohurat që mbeten janë vetëm emrat e fituesit të "Final Fou
Këngëtarja shqiptare e humb fare, videoklipi i ri është më i egër nga ç'jemi mësuar Miley Cyrus dhe Dua Lipa bashkuan forcat për të sjellë këngën e tyre të parë "Prisioner" dhe nga ç'kemi parë deri tani,
Merr fund ëndrra angleze, arrestohen 69 shqiptarë që tentuan të kalonin kufirin me anije peshkimi Policia britanike ka arrestuar 69 emigrantë shqiptarë të cilët tentuan të futeshin ilegalisht në Angli, përmes një anije
A kanë lekë shqiptarët?! Shqipëria, e katërta në Europë për rritjen e çmimeve në tetor Shqipëria u rendit e katërta në Europë për Rritjen e Përgjithshme të Çmimeve në muajin tetor sipas metodologjisë së Euro
Engel: Të hetohet çdokush që ka kryer krime lufte, jo vetëm shqiptarët Komiteti për Punë të Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve i SHBA-së, të cilin e kryeson kongresisti Eliot Engel, ka thënë s
Vrau njërin e plagosi tjetrin, australiani: Mendova se shqiptarët ishin mafiozë Një burrë ka qëlluar mbi dy vëllezër shqiptarë në Australi, duke vrarë një prej tyre e duke plagosur tjetrin. Ai tha
Shqipëria e para e grupit: A të jep biletë Botërori? Kalkulimi i një matematike "të pamundur" Shqipëria e mbyll me fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve, duke rrëmbyer kështu edhe vendin e parë në grup në Ligën C
Shqipëria triumfon në "Air Albania" dhe merr kreun e grupit (VIDEO) Shqipëria ka bërë një paraqitje mjaft pozitive në Air Albania. Kuqezinjtë mposhtën 3-2 Bjellorusinë duke marrë kësht
Pas nisjes së pandemisë, Shqipëria ka blerë jashtë vendit 137 milionë euro ilaçe Që prej nisjes së pandemisë në mesin e muajit Mars e deri në fund të muajit të kaluar Shqipëria ka importuar në total 17
Masakroi prostitutën, kthehet në Shqipëri pas 48 vitesh burg në SHBA: Jetoja më mirë në qeli! Gazi Çibukun historia e ka hedhur nga lumturia – kur u arratis prej diktaturës komuniste në vitin 1967 – deri në burgimi
Goool...Manaj dhuron show, Shqipëria e mbyll pjesën e parë me spektakël (VIDEO) Në fund të pjesës së parë ndryshon sërish rezultati në Shqipëri-Bjellorusi, pasi kuqezinjtë realizojnë edhe golin e tret
Super Cikalleshi, Shqipëria në avantazh (VIDEO) Zhbllokohet sfida Shqipëri-Bjellorusi, Cikalleshi kalon në avantazh kuqezinjtë. Pas një harkimi të Memollës nga e maj
Shifra rekord! Kaq të infektuar dhe viktima u shënuan sot nga COVID-19 në Shqipëri COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2574 testime, 412 të shëruar, 711 raste të reja dhe 9 humbje jete në 24 orët e fundit
Me veshje tradicionale shqiptare, Rita Ora e uron vëllain me fotot më speciale nga fëmijëria (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë shqiptare, por famë ndërkombëtare, Rita Ora ka vendosur ta urojë vëllain e saj në ditën e lindjes
Videoklip romantik me Shqipen, Mevlani tregon kujt nga vajzat e "Përputhen" ja dedikon këngën (FOTO LAJM) Konkurrenti i “Përputhen”, Mevlan Shaba, u komentua gjatë së fundmi në rrjet pasi u shfaq në klipin e këngës së tij, me
Shqipëri - Bjellorusi, formacionet zyrtare: Ka surpriza (FOTO LAJM) Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë kundër Bjellorusisë pasditen e sotme në orën 16:00 në “Air Albania” ndeshje