999 rezultate për

sheqer

Ëmbëlsirë me kajsi Përbërësit 400 gr kajsi 1 vezë 100 gr sheqer 1 pako sheqer vanilije 170 gr gjalpë i shkrirë 120 ml qum
Bananja në mëngjes, ja çfarë thonë dietologët Edhe pse banania njihet për vlerat e veçanta ushqyese për trupin e njeriut, dietologët janë të mendimit se ky produkt nu
Rolatë me banane Përbërësit 6 vezë 2 luge ujë te vale 60 gr miell 50 gr arra te bluara 1 sheqer vanilje KREMI: 400 m
Çokollata “shkencore”, 30% më pak sheqer Kompania Nestle pretendon se është e para në botë që ka ristrukturuar sheqerin që përdor në ëmbëlsirat e saj, për të pro
Nuk do të donit të garoni me këtë vajzë (VIDEO) Kjo grua e di saktësisht se si duhet fituar gara. Një klip nga loja kineze e quajtur “Unë jam fitues”, në të cilin sh
Si të humbasim peshë vetëm në 3 ditë me vezë të ziera Si të shpëtojmë nga pesha dhe të kemi një trup në formë e me bark të sheshtë? Ekziston një dietë shumë e lehtë me vezë
Tetë produkte ushqimore që nuk kanë datë të skadimit Përdorimi i produkteve me afat të skaduar mund të jetë i rrezikshëm, por ka disa ushqime për të cilat asnjëherë nuk duhe
Pse duhet te pastroni organizmin nga sheqeri Në ditët e sotme sheqeri është pjesë e shumë produkteve që konsumojmë, prandaj të qendrojmë larg është mjaft vështirë.
Pijet e gazuara vrasin ngadalë? Pijet e gazuara tashmë janë demonizuar nga zyrtarët e shëndetësisë për rolin e tyre në obesitet. Por një studim i ri sug
Dieta me lëngje që shëron diabetin e tipit 2 Diabeti i tipit 2 mund të mposhtet nga një dietë me bazë lëngje, e përbërë nga supë me kalori të ulët dhe smoothies. Po
Ushqimet që luftojnë diabetin Diabeti është një sëmundje kronike ku niveli i sheqerit në gjak rritet. Përveç terapisë me ilaçe, një dietë diabetike
Rritet frikshëm sëmundja e shekullit te shqiptarët Nuk është e panjohur se konsumi i lartë i sheqerit nuk është i mirë për shëndetin. E tepruara me sheqerin sipas stud
Ushqimet dhe lëkura: Mund të jeni duke i ''ushqyer''' aknet dhe të mos e dini Shfaqja e akneve pas adoleshencës lidhet me një nga shkaqet e mëposhtme: hormonale, gjenetike, steroidet e gjendura në b
Dieta me lëngje që shëron diabetin e tipit 2 Diabeti i tipit 2 mund të mposhtet nga një dietë me bazë lëngje, e përbërë nga supë me kalori të ulët dhe smoothies. Po
Pesë komplikimet që sjell niveli i lartë i sheqerit në gjak Simptomat e diabetit tip 2 përfshijnë ndjenjën e etjes së madhe, humbjes së pashpjegueshme të peshës dhe lodhjes së ma
Gurabija me kakao Përbërësit 250 gr gjalpë ose margarinë 1 gotë të çajit vaj vegjetal 1 gotë sheqer pluhur 1 lugë të çajit Plu
Zhdukeni sheqerin nga përdorimi, 7 ndryshimet e trupit pas detoksikimit Nuk është vetëm çështje kilogramësh të tepërt! Përdorimi masiv i sheqerit do të shkaktojë, shumë shpejt, problem të tjer
Receta për hasude me arra Përbërësit 250 gr sheqer 150 gr niseshte 200 ml ujë 100 ml vaj luledielli 100 gr arra Përgatitja 1 Në tenxhere
Çaji që rregullon sheqerin në gjak Nëse diagnoza juaj është diabeti, atëherë mjekësia e zakonshme ju trajton sikur të keni një sëmundje të pashërueshme nga
Shprehja që na ka mashtruar: “Kafja e mirë është kur rri sheqeri sipër” Eksperti i njohur, Mario Buci na ka treguar se shprehja e famshme për kafen është një mashtrim i madh. Ai është bërë